Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Adam Gorol: Mamy szerokie i długofalowe plany

Adam Gorol: Mamy szerokie i długofalowe plany

fot. Klaudia Piwowarczyk

Koronawirus wstrzymał świat sportu, również młodzieżowych. Przy klubie Jastrzębski Węgiel działa Akademia Talentów, która cały czas się rozwija. – Przygotowujemy kompleks, który ma za sobą pierwszą fazę inwestycji czyli bursa na wysokim poziomie dla ponad 70 zawodników. Mamy własną halę  sportową, będziemy budować kolejne boiska i rozbudowywać odnowę biologiczną. Chcemy, żeby ten kompleks był wystarczający, żebyśmy byli niezależni – tłumaczył prezes klubu, Adam Gorol.

Przez pandemię przerwane nie zostały jedynie profesjonalne ligi, ale także rozgrywki młodzieżowe. – To dla wszystkich trudny okres, szczególnie dla młodych tych chłopaków, którzy wykazali wielką wolę walki. Na Śląsku wygrali wszystko, co możliwe i byli głodni sukcesu na szczeblu ogólnopolskim, a nagle wszystko się zatrzymało – wspominał Adam Gorol. Akademia Talentów świetnie radziła sobie w wielu kategoriach wiekowych.Pomimo tego Adam Gorol cały czas pracuje nad rozwojem tego projektu. – Dla nas to jest zupełnie inna sytuacja niż kilka  miesięcy temu, kiedy po raz pierwszy od kilku lat sprowadziliśmy Akademię Talentów do naszego obiektu w Jastrzębiu. To sytuacja inna, trudna, ale szczególnie nasz sztab stara się utrzymywać zdalny kontakt z akademikami, aby być w pełnej gotowości do powrotu do normalności – zapowiedział prezes Jastrzębskiego Węgla i zdradził, że cały czas trwają prace. – Przygotowujemy kompleks, który ma za sobą pierwszą fazę inwestycji czyli bursa na wysokim poziomie dla ponad 70 zawodników. Mamy własną halę  sportową, będziemy budować kolejne boiska i rozbudowywać odnowę biologiczną. Chcemy, żeby ten kompleks był wystarczający, żebyśmy byli niezależni. To nasz prywatny obiekt i co ważne, od tego roku rozpoczęliśmy działalność jako zespół szkół mistrzostwa sportowego – wyjaśnił Adam Gorol.

Każdy z kandydatów do Akademii Talentów musi przejść odpowiednie testy, która muszą się odbyć. – Nie możemy sobie pozwolić na przerwę w naborze, ciągłość szkolenia musi być zachowana. Rozpoczęliśmy proces naboru i na ten moment mamy długą listę i nie ma obaw, że cokolwiek niedobrego miało się wydarzyć – zapewnił Adam Gorol i dodał: – Pracujemy zdalnie, ale w czerwcu planujemy spotkania, na których sztab szkoleniowy i dyrektor szkoły dokona oceny. Nie obejdzie się bez spotkania celem oceny parametrów fizycznych, zdolności motorycznych i naszych wewnętrznych procedur – wyjaśnił prezes klubu. Akademia Talentów cały czas będzie się rozwijać, zwłaszcza w kwestii szerokopojętej infrastruktury. – Plamy mamy szerokie i długofalowe. Obejmują rozwój sportowy, rozwój zaplecza tego rozwoju sportowego i plany inwestycyjne polegające na budowie obiektów. Chcemy, żeby wszystko było w jednym miejscu. Celem jest to, żeby pozyskiwać coraz lepszą kadrę – od szkolenia przez edukację, opiekę lekarską – tłumaczył Adam Gorol.

 

Cała rozmowa w Polsacie Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę