Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Adam Gorol: Mamy szerokie i długofalowe plany

Adam Gorol: Mamy szerokie i długofalowe plany

fot. Klaudia Piwowarczyk

Koronawirus wstrzymał świat sportu, również młodzieżowych. Przy klubie Jastrzębski Węgiel działa Akademia Talentów, która cały czas się rozwija. – Przygotowujemy kompleks, który ma za sobą pierwszą fazę inwestycji czyli bursa na wysokim poziomie dla ponad 70 zawodników. Mamy własną halę  sportową, będziemy budować kolejne boiska i rozbudowywać odnowę biologiczną. Chcemy, żeby ten kompleks był wystarczający, żebyśmy byli niezależni – tłumaczył prezes klubu, Adam Gorol.

Przez pandemię przerwane nie zostały jedynie profesjonalne ligi, ale także rozgrywki młodzieżowe. – To dla wszystkich trudny okres, szczególnie dla młodych tych chłopaków, którzy wykazali wielką wolę walki. Na Śląsku wygrali wszystko, co możliwe i byli głodni sukcesu na szczeblu ogólnopolskim, a nagle wszystko się zatrzymało – wspominał Adam Gorol. Akademia Talentów świetnie radziła sobie w wielu kategoriach wiekowych.

Pomimo tego Adam Gorol cały czas pracuje nad rozwojem tego projektu. – Dla nas to jest zupełnie inna sytuacja niż kilka  miesięcy temu, kiedy po raz pierwszy od kilku lat sprowadziliśmy Akademię Talentów do naszego obiektu w Jastrzębiu. To sytuacja inna, trudna, ale szczególnie nasz sztab stara się utrzymywać zdalny kontakt z akademikami, aby być w pełnej gotowości do powrotu do normalności – zapowiedział prezes Jastrzębskiego Węgla i zdradził, że cały czas trwają prace. – Przygotowujemy kompleks, który ma za sobą pierwszą fazę inwestycji czyli bursa na wysokim poziomie dla ponad 70 zawodników. Mamy własną halę  sportową, będziemy budować kolejne boiska i rozbudowywać odnowę biologiczną. Chcemy, żeby ten kompleks był wystarczający, żebyśmy byli niezależni. To nasz prywatny obiekt i co ważne, od tego roku rozpoczęliśmy działalność jako zespół szkół mistrzostwa sportowego – wyjaśnił Adam Gorol.

Każdy z kandydatów do Akademii Talentów musi przejść odpowiednie testy, która muszą się odbyć. – Nie możemy sobie pozwolić na przerwę w naborze, ciągłość szkolenia musi być zachowana. Rozpoczęliśmy proces naboru i na ten moment mamy długą listę i nie ma obaw, że cokolwiek niedobrego miało się wydarzyć – zapewnił Adam Gorol i dodał: – Pracujemy zdalnie, ale w czerwcu planujemy spotkania, na których sztab szkoleniowy i dyrektor szkoły dokona oceny. Nie obejdzie się bez spotkania celem oceny parametrów fizycznych, zdolności motorycznych i naszych wewnętrznych procedur – wyjaśnił prezes klubu. Akademia Talentów cały czas będzie się rozwijać, zwłaszcza w kwestii szerokopojętej infrastruktury. – Plamy mamy szerokie i długofalowe. Obejmują rozwój sportowy, rozwój zaplecza tego rozwoju sportowego i plany inwestycyjne polegające na budowie obiektów. Chcemy, żeby wszystko było w jednym miejscu. Celem jest to, żeby pozyskiwać coraz lepszą kadrę – od szkolenia przez edukację, opiekę lekarską – tłumaczył Adam Gorol.

 

Cała rozmowa w Polsacie Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved