Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

8 zawodników pożegnało się z MKS-em Będzin

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Spore zmiany w międzysezonowej przerwie szykują się w MKS-ie Będzin. W drużynie znad Czarnej Przemszy w kolejnym sezonie nie zagra aż ośmiu zawodników. Na razie wiadomo, że w Będzinie nadal będą grali: Artur Ratajczak, Rafał Faryna i Rafał Sobański.

MKS Będzin wcześniej poinformował o przedłużeniu współpracy z trzema zawodnikami. Wiadomo, że pod skrzydłami Jakuba Bednaruka nadal będą występowali: Artur Ratajczak, Rafał Faryna i Rafał Sobański. W środę okazało się, że ośmiu zawodników w międzysezonowej przerwie opuściło MKS Będzin. Z klubem ze stolicy powiatu będzińskiego pożegnali się: Dawid Dryja, Konrad Buczek, Michał Superlak, Michał Potera, Jan Fornal, Grzegorz Pająk i Piotr Macheta, a w marcu do Niemiec powrócił David Sossenheimer, który w nadchodzących rozgrywkach ma być zawodnikiem Sir Safety Perugia.Dawid Dryja – W ubiegłym roku zamienił Asseco Resovię Rzeszów na MKS Będzin, w którym rozegrał 17 meczów i zdobył łącznie 142 punkty (112 atakiem, 28 blokiem i 2 zagrywką). Środkowy będzie kontynuował karierę w Cerradzie Enei Czarnych Radom.

Konrad Buczek – Zagrał w 22 spotkaniach minionego sezonu, w których zapunktował siedmiokrotnie (3 asy, 3 bloki, 1 atak). Nad Czarną Przemszę trafił 12 miesięcy temu z ONICO Warszawa.

Michał Superlak – Początek sezonu należał do niego, jednak potem pierwszoplanową rolę w ataku odgrywał Rafał Faryna. Wystąpił w 19 grach, aplikując rywalom 147 punktów (135 atakiem, 8 blokiem, 4 zagrywką). Jego nowym pracodawcą została warszawska Verva.

Michał Potera – W będzińskich barwach rozegrał aż 10 sezonów, w tym cztery w ekstraklasie. W ostatnich dwóch sezonach wiódł prym w klasyfikacji najlepiej przyjmujących PlusLigi. W sezonie 2020/2021 zagra na rzeszowskim Podpromiu.

Jan Fornal – Do Będzina, z którym debiutował w PlusLidze, przybył dwa lata temu z AZS AGH Kraków. Na siatkarskich salonach wystąpił 37 razy, wykańczając 202 akcje (164 atakiem, 24 blokiem, 17 zagrywką). Kolejny sezon przyjmujący spędzi w stolicy.

Grzegorz Pająk – W listopadzie zastąpił TJ-a Sandersa. Jedna z kluczowych postaci MKS-u, robił rożnice zagrywką (21 pkt) i blokiem (25 pkt), sięgnał po dwie statuetki MVP. Zagrał w 18 meczach, zdobył 72 „oczka”. Będzin zamienił na I-ligową Politechnikę Lublin.

Piotr Macheta – Był zmiennikiem Michała Potery. W premierowym dla siebie sezonie PlusLigi pojawił się na boisku w trzech spotkaniach. Do Będzina trafił z AZS-u Częstochowa.

Zobacz również
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2020/2021

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved