Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > 8 zawodników pożegnało się z MKS-em Będzin

8 zawodników pożegnało się z MKS-em Będzin

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Spore zmiany w międzysezonowej przerwie szykują się w MKS-ie Będzin. W drużynie znad Czarnej Przemszy w kolejnym sezonie nie zagra aż ośmiu zawodników. Na razie wiadomo, że w Będzinie nadal będą grali: Artur Ratajczak, Rafał Faryna i Rafał Sobański.

MKS Będzin wcześniej poinformował o przedłużeniu współpracy z trzema zawodnikami. Wiadomo, że pod skrzydłami Jakuba Bednaruka nadal będą występowali: Artur Ratajczak, Rafał Faryna i Rafał Sobański. W środę okazało się, że ośmiu zawodników w międzysezonowej przerwie opuściło MKS Będzin. Z klubem ze stolicy powiatu będzińskiego pożegnali się: Dawid Dryja, Konrad Buczek, Michał Superlak, Michał Potera, Jan Fornal, Grzegorz Pająk i Piotr Macheta, a w marcu do Niemiec powrócił David Sossenheimer, który w nadchodzących rozgrywkach ma być zawodnikiem Sir Safety Perugia.Dawid Dryja – W ubiegłym roku zamienił Asseco Resovię Rzeszów na MKS Będzin, w którym rozegrał 17 meczów i zdobył łącznie 142 punkty (112 atakiem, 28 blokiem i 2 zagrywką). Środkowy będzie kontynuował karierę w Cerradzie Enei Czarnych Radom.

Konrad Buczek – Zagrał w 22 spotkaniach minionego sezonu, w których zapunktował siedmiokrotnie (3 asy, 3 bloki, 1 atak). Nad Czarną Przemszę trafił 12 miesięcy temu z ONICO Warszawa.

Michał Superlak – Początek sezonu należał do niego, jednak potem pierwszoplanową rolę w ataku odgrywał Rafał Faryna. Wystąpił w 19 grach, aplikując rywalom 147 punktów (135 atakiem, 8 blokiem, 4 zagrywką). Jego nowym pracodawcą została warszawska Verva.

Michał Potera – W będzińskich barwach rozegrał aż 10 sezonów, w tym cztery w ekstraklasie. W ostatnich dwóch sezonach wiódł prym w klasyfikacji najlepiej przyjmujących PlusLigi. W sezonie 2020/2021 zagra na rzeszowskim Podpromiu.

Jan Fornal – Do Będzina, z którym debiutował w PlusLidze, przybył dwa lata temu z AZS AGH Kraków. Na siatkarskich salonach wystąpił 37 razy, wykańczając 202 akcje (164 atakiem, 24 blokiem, 17 zagrywką). Kolejny sezon przyjmujący spędzi w stolicy.

Grzegorz Pająk – W listopadzie zastąpił TJ-a Sandersa. Jedna z kluczowych postaci MKS-u, robił rożnice zagrywką (21 pkt) i blokiem (25 pkt), sięgnał po dwie statuetki MVP. Zagrał w 18 meczach, zdobył 72 „oczka”. Będzin zamienił na I-ligową Politechnikę Lublin.

Piotr Macheta – Był zmiennikiem Michała Potery. W premierowym dla siebie sezonie PlusLigi pojawił się na boisku w trzech spotkaniach. Do Będzina trafił z AZS-u Częstochowa.

Zobacz również
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2020/2021

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę