Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zwycięstwo zespołu ze Stężycy

I liga K: Zwycięstwo zespołu ze Stężycy

Siatkarki ze Stężycy potrzebowały czterech setów, by rozstrzygnąć na swoją korzyść wyjazdowe spotkanie z Legionovią Legionowo. Przyjezdne przegrały pierwszego seta, ale wygrały kolejne trzy. Gospodynie z Legionowa, nie poszły za ciosem po dobrej grze w pierwszej partii.

dobra gra gospodyń

Siatkarki ze Stężycy dobrze rozpoczęły pierwszą partię. Już od pierwszych akcji przyjezdne wyszły na kilkupunktowe prowadzenie (7:2). Gospodynie mimo słabszego startu, nie zamierzały się poddawać (5:7). Siatkarki Legionovii szybko zaczęły odrabiać straty. Dobry fragment gry, pozwolił podopiecznym Grzegorza Kowalczyka na doprowadzenie do remisu (8:8). W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt, ale powoli inicjatywę przejmowały gospodynie (10:9). Seria punktów przy swojej zagrywce, dała siatkarkom z Legionowa prowadzenie (16:10). Dystans między zespołami utrzymał się już niemal do końca seta (22:17). Błąd w ataku Fiedorowicz, dał drużynie z Legionowa prowadzenie w meczu (25:19).

wyrównanie

Po wyrównanym początku drugiej partii, siatkarki ze Stężycy rozpoczęły budowanie przewagi (8:3). Po stronie przyjezdnych kolejne dobre ataki prezentowała Fiedorowicz (12:5). Siatkarki z Legionowa, nie były w stanie przełamać skutecznie grających przeciwniczek (9:16). Set został niemal zdominowany przez udane zagrania Podlaskiej i Fiedorowicz, które zdobyły w tej partii razem 15 punktów (22:13). Atak po bloku Martyny Podlaskiej zakończył drugiego seta (25:16).

skuteczność

Początek trzeciego seta był dość wyrównany. Minimalne prowadzenie miały siatkarki ze Stężycy (7:5). To właśnie one chwilę później przejęły inicjatywę (11:7). Błąd w ataku po stronie Legionowii powiększył prowadzenie przyjezdnych (15:9). Od tego momentu wyglądało na to, że siatkarki ze Stężycy kontrolują przebieg seta (18:12). Chwilowe rozkojarzenie, pozwoliło Legionovii na zmniejszenie dystansu do przeciwniczek (19:21). Mimo to, gospodynie nie były w stanie doprowadzić do remisu (20:23). Błąd podopiecznych trenera Kowalczyk zakończył partię trzecią (20:25).

Początek czwartej partii, również rozpoczął się od gry punkt za punkt (7:7). Pierwsze prowadzenie, wypracowały gospodynie przy dobrej zagrywce Mikołajczyk (12:9). Przewaga Legionovii utrzymywała się przez kolejne akcje (14:10). Siatkarki ze Stężycy nie był w stanie przełamać skutecznie grających przeciwniczek (16:11). Ta sztuka udała im się dopiero gdy na zagrywce pojawiła się Dumańska. Seria udanych kontrataków, dała przyjezdnym remis (17:17). Przez chwilę toczyła się wyrównana walka. W końcówce seta, skutecznie ataki Hewelt i Fiedorowicz rozstrzygnęły kwestię zwycięstwa (23:19). Atak po bloku Podlaskiej zakończył spotkanie (25:20).

MVP: Wiktoria Szewczyk

LTS Legionovia Legionowo – GKS „Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca 1:3
(25:19, 16:25, 20:25, 20:25)

Legionovia: Szmelter (1), Bagrowska (10), Duda (8), Mikołajczyk (6), Diana Dąbrowska (3), Daca (8),  Łuszczyńska (libero) oraz Milun (8), Kielak, Janowroska – Nowak (3), Górecka (1), Gajewska (2), Łabanowska (4)
Wieżyca: Dumaańska (2), Hewelt (14), Szewczyk (3), Podlaska (21), Fiedorowicz (22), Janusz (4), Maciejewicz (libero) oraz Malinowska (1), Olszewska