Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sprawili niespodziankę. Atakujący: Nie obrastamy w piórka

Sprawili niespodziankę. Atakujący: Nie obrastamy w piórka

– Rozegraliśmy świetne spotkanie, zwłaszcza w ataku, w którym popełniliśmy bodajże tylko 2 błędy i 3 razy zostaliśmy zatrzymani blokiem – powiedział po wygranej z REA BAS-em Białystok atakujący MCKiS-u Jaworzno, Patryk Strzeżek.

Padła twierdza Białystok

Jako pierwsi w tym sezonie pokonaliście BAS Białystok, tym samym rehabilitując się za słabszy mecz u siebie z Aniołami Toruń…

Patryk Strzeżek: Mecz z Aniołami nam kompletnie nie wyszedł. Za to w Białystoku rozegraliśmy świetne spotkanie, zwłaszcza w ataku, w którym popełniliśmy bodajże tylko 2 błędy i 3 razy zostaliśmy zatrzymani blokiem. Dwa pierwsze sety były pod naszą kontrolą, w trzecim pojawiły się drobne kłopoty. Rywale odskoczyli nam na kilka punktów, ale zdołaliśmy zamknąć ten mecz na 3:0.

W trzecim secie mogliście dać się przełamać, bo gospodarze prowadzili nawet 7:2. Zniwelowanie takiej straty świadczyło o tym, że jesteście niezwykle mocni tego dnia?

Od początku tego seta białostoczanie postawili na mocną zagrywkę. Mieliśmy z nią trochę problemów, ale tego się spodziewaliśmy. Zresztą po drugim secie powiedzieliśmy sobie, że rywale na pewno zaryzykują zagrywką, a my musimy to przetrzymać. I rzeczywiście tak było. Cieszy ta wygrana, bo BAS dobrze prezentuje się na początku sezonu.

Nie obrastają w piórka

To wasza trzecia wygrana w tych rozgrywkach. Jesteście zadowoleni z początku sezonu czy uważacie, że stać was było na więcej?

Jesteśmy zadowoleni z początku sezonu. Nie ma co patrzeć na mecz z Aniołami, bo tego dnia gra nam się nie kleiła. Wcześniej wygraliśmy spotkania z mocnymi rywalami. Przegraliśmy z Avią, która jak na razie jest niepokonana, choć w Świdniku też mieliśmy momenty naprawdę dobrej gry. Mimo tych kilku zwycięstw nie obrastamy w piórka. Dalej będziemy ciężko pracować. Znamy swoją wartość i będziemy starali się punktować w kolejnych meczach.

A macie ambicje, aby w tym sezonie powalczyć o awans do play-off?

Od stawiania celów jest zarząd, a my chcemy się pokazywać z jak najlepszej strony w każdym meczu. Chcemy sprawiać niespodzianki. Wiemy, że stać nas na nie, ale nie wybiegamy daleko w przyszłość. Jak będziemy się dobrze prezentować, to play-off są jak najbardziej realne. Liga jest jednak długa. Musimy kolejka po kolejce przygotowywać się pod konkretnego rywala i w każdym meczu starać się zdobywać punkty.

Szansa na kolejne punkty u siebie z KPS-em Siedlce.

Jest to przeciwnik, który również ma za sobą bardzo dobry początek sezonu. Zapowiada się ciekawe widowisko. Uważam, że warto pojawić się na tym meczu, bo na pewno będzie sporo emocji.