Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Pewna wygrana i zmiana lidera

I liga kobiet: Pewna wygrana i zmiana lidera

W jedynym niedzielnym spotkaniu I ligi kobiet naprzeciwko siebie stanęły siatkarki WTS-u Solna Wieliczka oraz LTS-u Legionovia Legionowo. Górą w czterosetowym starciu okazały się podopieczne trener Agnieszki Rabki, które tym samym wróciły na fotel liderek. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Katarzynę Marcyniuk, która punktowała w niemal każdym elemencie.

WTS Solna Wieliczka wraca na zwycięską ścieżkę. Siatkarki z województwa małopolskiego mają za sobą bardzo dobry początek sezonu. Mimo wszystko w 3. kolejce zmagań zaliczyły drobne potknięcie w Poznaniu, w meczu z lokalnym Energetykiem. W niedzielne popołudnie wieliczanki przełamały ostatni niefart, dopisując kolejne trzy punkty na swoje konto. Ich przeciwniczkami były siatkarki LTS-u Legionovii Legionowo.

Wieliczanki znów liderkami

Podopieczne trener Agnieszki Rabki z przytupem rozpoczęły spotkanie, błyskawicznie obejmując prowadzenie 5:1. Pomimo poprawy gry rywalek, drużyna przyjezdna wciąż pozostawała bezradna. Z komfortowego dla obu stron wyniku 10:8 nagle zrobiło się 14:8. Wszystko to za sprawą serii zagrywek Katarzyny Marcyniuk, która nie zwalniała ręki w polu serwisowym. Potracone seriami punkty było ciężko odrobić, zwłaszcza przy tak grających gospodyniach. Wieliczanki były pewniejsze siebie, a ich atutem była cierpliwość i skuteczność w ataku. Wszystkie te elementy przełożyły się na pewną wygraną WTS-u 25:18.

Drugi set z początku należał do wyrównanych (4:3, 7:7, 11:10). Na dystansie lepsze okazały się przyjezdne, którym udało się skorygować część pomyłek z pierwszej odsłony spotkania. Siatkarki LTS-u konsekwentną grą zapewniły sobie niewielką przewagę (11:13, 13:15, 18:18). Mocna końcówka w wykonaniu zawodniczek Grzegorza Kowalczyka dawała drużynie szansę na skończenie seta w regulaminowym czasie. Asem serwisowym popisała się Marta Duda (22:20), po ataku Zuzanny Wawrzyniak przyjezdne miały piłkę setową (24:21), lecz niespodziewanie do kontry ruszyły siatkarki Solnej. Wynik seta na 28:26 dla drużyny z Mazowsza ustaliła Duda, nie przyszło to jednak łatwo, a ostatnia akcja była jedną z najdłuższych w całym meczu.

Dwa kolejne sety to koncertowa gra wieliczanek, które w obu przypadkach wygrywały do 20. W trzeciej części meczu gospodynie zgubiły oponentki dopiero w drugiej połowie seta. Stało się tak za sprawą wizyty w polu serwisowym Katarzyny Stepko (15:11). Wypracowana przewaga dała zespołowi większy komfort gry w końcówce, a decydujący cios zadała rywalkom Weronika Krysztofiak. Nieco szybciej udało się gospodyniom przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę w ostatnim czwartym secie, kiedy przewaga w szczytowym momencie wynosiła 9 'oczek’ (22:13). Ostatnią piłkę meczu skończyła Marcyniuk, wybrana MVP zawodów.

MVP: Katarzyna Marcyniuk

WTS Solna Wieliczka – LTS Legionovia Legionowo 3:1

(25:18, 26:28, 25:20, 25:20)