Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TAURON Liga: W Mielcu decydowały końcówki

TAURON Liga: W Mielcu decydowały końcówki

Trzecia kolejka TAURON Ligi rozpoczęła się w Mielcu. Miejscowa ITA TOOLS Stal prowadziła już 2:0, by w czwartym secie przegrywać 10:17. Zespół z województwa podkarpackiego podniósł się, wrócił do seta, a także triumfował po grze na przewagi. MVP meczu wybrana została Oliwia Sieradzka, która zapisała na swoje konto 23 punkty, atakując ze skutecznością 42%.

FALOWANIE I SPADANIE

Pierwsze minuty w wykonaniu obu zespołów były nerwowe. Od początku w szeregach Chemika Police prym starała się wieść Julia Hewelt. Przy zagrywce Martyny Grajber-Nowakowskiej mistrzynie Polski zdołały odskoczyć (8:4), lecz niemoc ofensywną mielczanek przerwała wreszcie Emilia Mucha, a po asie serwisowym Poli Janickiej było już 8:9. Niepotrzebne pomyłki ponownie oddały gościniom inicjatywę (11:8). Wówczas asem popisała się również Mucha, oddalając niebezpieczeństwo. Im dalej w seta, tym skuteczność w ataku gospodyń wzrastała, co przełożyło się na prowadzenie (15:13, 18:15). Gościnie zdołały dojść przeciwniczki z wynikiem, jednak różnica znów wzrosła do 4 ‘oczek’ (22:18). Na interwencje zdecydował się trener Dawid Michor, ale jego podopieczne musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 19:25. Wynik seta zamknęła Agata Milewska, która błyszczała w bloku.

KOSZTOWNE PRZESTOJE POLICZANEK

Drugiego seta blokiem otworzyła Magdalena Ociepa, lecz mniejsza liczba błędów zespołu mistrzyń nie przekładała się na rezultat (3:4, 6:6). Po drugiej stronie siatki momentami w pojedynkę grę zespołu z Mielca ciągnęła Oliwia Sieradzka. W ofensywie coraz pewniej czuła się także Zuzanna Kuligowska. W kolejnych minutach wynik oscylował wokół remisu (13:12), lecz mistrzynie Polski za sprawą Hewelt wyszły na prowadzenie – 15:12. Gospodynie jeszcze kilkukrotnie goniły skutecznie oponentki, lecz za moment ponownie były w plecy z punktami. Przy stanie 20:16 trener Mateusz Grabda poprosił o czas. Niespodziewanie Chemik Police stanął w miejscu i po atakach Sieradzkiej było po 20. Wojnę nerwów zwyciężyły mielczanki 25:21.

JAK FENIKS Z POPIOŁÓW

Początek kolejnego seta gospodyniom ponownie nie wyszedł, a po bloku Dominiki Pierzchały policzanki prowadziły 7:3. Cenne punkty dokładała od siebie także Anna Fiedorowicz. Problemom drużyny z Mielca nie było końca (7:12), lecz w końcu różnica zaczęła topnieć – 10:12. Ciężar gry wzięła wówczas na siebie Grajber-Nowakowska. Po stronie gospodyń świetnie w elemencie bloku radziła sobie Gabriela Ponikowska (13:16). Gospodynie ruszyły w pogoń, jednak po asie Fiedorowicz było 20:17. Świetne zagrywki Milewskiej pokrzyżowały plany gościn, a niesamowity wysiłek mielczanek częściowo popłacił – 24:24. Gra zaczęła się od nowa, lecz górą i tak końcowo okazały się siatkarki Chemika 26:24.

KOLEJNA NIESAMOWITA POGOŃ GOSPODYŃ

Trzeci set pozytywnie wpłynął na morale przyjezdnych, czego efektem była ich początkowo koncertowa gra. Kilka dłuższych wymian i mistrzynie Polski prowadziły już 4:0. Złą passę Stali przerwała wreszcie niezastąpiona Sieradzka, jednak było to za mało. Z każdą minutą policzanki grały coraz odważniej. Po bloku Hewelt na Kuligowskiej na tablicy wyników pojawił się rezultat 10:4 dla Chemika. Zagrywki Dagmary Dąbrowskiej podwyższyły prowadzenie gościń – 17:10. Gospodynie podjęły jednak rękawice. Świetny atak Kuligowskiej dał mielczankom remis po 18. O losach wyrównanej walki zadecydowała sama końcówka. Krótką grę na przewagi zakończył atak Kuligowskiej, zamykając temat ewentualnego podziału punktów – 26:24.

MVP: Oliwia Sieradzka

ITA TOOLS Stal Mielec – Lotto Chemik Police 3:1
(25:19, 25:21, 24:26, 26:24)

Stal: Milewska (8), Ponikowska (9), Mucha (10), Sieradzka (23), Kuligowska (10), Janicka (1), Łyduch (libero) oraz Bagrowska (2), Walczak,
Chemik: Grajber-Nowakowska (12), Dąbrowska (4), Ociepa (14), Pierzchała (7), Fiedorowicz (12), Hewelt (18), Nowak (libero) oraz Łochmańczuk (1), Baić