Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Francja K: Zespoły z Polkami ze zmiennym szczęściem

Francja K: Zespoły z Polkami ze zmiennym szczęściem

Za nami już druga kolejka ligi francuskiej siatkarek. W niej mamy aż trzy przedstawicielki naszego kraju. Levallois Paris Saint-Cloud  z Natalią Murek i Aleksandrą Kazałą w składzie odniosło drugie ligowe zwycięstwo. W pierwszym meczu po tie-breaku wygrało z Bordeaux Merignac. Beziers VB z Pauliną Majkowską w składzie przegrało z liderem VC Marcq-en-Baroeul Lille Métropole po tym, jak w pierwszym meczu 3:1 pokonało VB Chamalieres.

Druga wygrana Levallois Paris Saint-Cloud

Ekipa Natalii Murek i Aleksandry Kazały Levallois Paris Saint-Cloud nie straciła seta w starciu z młodzieżą z France Avenir 2024. Nie oznacza to jednak, że było to jednostronne spotkanie. Walki zwłaszcza w drugiej i trzeciej odsłonie nie brakowało. Przyjezdne jednak wykazały się zdecydowanie lepszą skutecznością ataku (42% przy 26% rywalek). Popełniły także mniej własnych błędów. Natalia Murek zagrała całe spotkanie zdobyła pięć punktów atakiem i jeden zagrywką. W ofensywie zanotowała jednak zaledwie 26% skuteczności, zdecydowanie lepiej poszło jej w przyjęciu, gdzie zanotowała 64% odbioru pozytywnego i 36% perfekcyjnego.  Aleksandra Kazała zdobyła 7 punktów atakiem i jeden serwisem. Atakowała z 44% skutecznością, a w przyjęciu zanotowała 29% odbioru pozytywnego i 14% perfekcyjnego.

Paulina Majkowska z porażką

Z porażką musiał się pogodzić Beziers VB Pauliny Majkowskiej. W starciu z VC Marcq-en-Baroeul Lille Métropole ugrał tylko seta.  Ekipa z Polką w składzie przegrywała 0:2, ale zupełnie zdominowała wydarzenia w trzeciej odsłonie. W czwartym secie walka rozgorzała w najlepsze i było nawet blisko tie-breaka.  Paulina Majkowska skończyła 4 z 10 ataków i do tego dołożyła dwa bloki. Grała całe spotkanie.  Liderką jej ekipy była Karin Sunderlikowa, autorka 19 oczek.  Dla zwyciężczyń 18 razy zapunktowała Alexandra Dascalu.