Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Niedzielne granie dla Aniołów

I liga M: Niedzielne granie dla Aniołów

Na zakończenie 3. kolejki spotkały się dwie drużyny, które nie wygrały jeszcze spotkania. CUK Anioły Toruń podejmowały Olimpię Sulęcin. Sulęcinianie mimo gry w niepełnym składzie starali się walczyć z gospodarzami. Jednak to podopieczni trenera Stelmacha dyktowali warunki w decydujących momentach i wygrali 3:0. Nagrodę MVP odebrał Sławomir Stolc.

Nieskuteczna pogoń gości

Otwarcie meczu należało do gospodarzy, po kolejnym błędzie w ataku sulęcinian interweniował trener Kryś (7:2). Kolejne akcje kończył Sławomir Stolc. Po drugiej stronie siatki ręki nie wstrzymywał Kajetan Kulik. Również gospodarze nie ustrzegli się pomyłek i po zagraniu z przechodzącej piłki Damiana Czetowicza o czas poprosił trener Stelmach (12:11). Kolejne zagrania Jakuba Skadorwy i Łukasza Kalinowskiego pozwoliły torunianom odbudować przewagę (18:14). W dalszej fazie seta po obu stronach siatki pojawiały się pomyłki. Atak Kalinowskiego i kontratak Skadorwy dały ostatnie punkty torunianom.

Po asie Łukasza Sternika Anioły prowadziły 3:0. Kolejne akcje kończyli torunianie. Gdy asa dołożył Robert Brzóstowicz było już 11:5. Poderwać do walki sulęcinian starał się Fabian Leitermeier. Obie drużyny ryzykowały w polu zagrywki, co regularnie kończyło się błędami w tym elemencie (14:10). Sulęcinianie starali się zniwelować dystans, po bloku Michalaka na Brzóstowiczu czas wykorzystał Krzysztof Stelmach (16:14). W ataku nie mylił się Stolc i gospodarze szybko powiększyli różnicę punktową. Do końca to gospodarze kontrolowali przebieg gry. Atak po bloku w aut Stolca dało serię piłek setowych. Zepsuta zagrywka Czetowicza zakończyła partię.

Pod kontrolą Aniołów

Na początku trzeciego seta również celne zagrywki posyłał Sternik (3:0). Dopiero po czasie dla Marcina Krysia skutecznie zaatakował Leitermeier (4:1). Uaktywnił się sulęciński blok i przy stanie 8:7 zawodników do siebie przywołał trener Stelmach. Od tego momentu ponownie do głosu doszli torunianie. Celne zagrywki posyłał Stolc a kolejne kontrataki kończyli jego koledzy (11:8, 14:8). Przerwa dla trenera Krysia nie wybiła z rytmu zagrywającego (15:8). Mimo wyraźnej straty goście do końca walczyli o odwrócenie sytuacji. Dobry blok Bartosza Michalaka i as Huberta Szymczaka pozwoliły zmniejszyć dystans. Po czasie dla trenera Stelmacha w aut atak posłał Kalinowski i prowadzenie stopniało do 18:14. Dopiero atak przez środek Isbela Mesy pozwolił zrobić przejście (19:15). Końcówka potoczyła się już pod pełną kontrolą torunian. Kropkę nad i asem postawił Bartłomiej Dorosz.

MVP: Sławomir Stolc

CUK Anioły Toruń – Olimpia Sulęcin 3:0
(25:19, 25:19, 25:16)

Anioły: Kalinowski (7), Stolc (14), Skadorwa (9), Mesa (5), Sternik (4), Brzóstowicz (8), Podborączyński (libero) oraz Dorosz (1) i Surgut
Olimpia: Szymczak (3), Czetowicz (9), Cichosz-Dzyga (1), Leitermeier (7), Kulik (5), Michalak (5), Sas (libero) oraz Sawerwain, Zaborski, Turek (1) i Kłysz