Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superpuchar Francji: Polki bez trofeum

Superpuchar Francji: Polki bez trofeum

Neptunes de Nantes Volley-Ball po raz pierwszy w historii sięgnął po Superpuchar Francji. Wicemistrzynie Francji w trzech setach pokonały złote medalistki z Levallois Paris Saint Cloud. Tym samym Natalia Murek i Aleksandra Kazała musiały zejść z parkietu pokonane.

pierwszy raz o superpuchar

Oba zespoły grały o to trofeum po raz pierwszy w historii. W pierwszym spotkaniu nowego sezonu wzięły udział dwie Polki. W barwach klubu ze stolicy w obecnych rozgrywkach będziemy oglądać bowiem Aleksandrę Kazałę i Natalię Murek. Swój akcent mieliśmy także w drużynie Nantes, ale w ubiegłym sezonie, bowiem po wicemistrzostwo Francji z tym zespołem sięgnęła środkowa Justyna Łukasik.

mecz był zacięty, choć wynik jednostronny

Zarówno paryżanki, jak i siatkarki z Nantes miały wielką ochotę na na zdobycie superpucharu. Pokazał to już pierwszy set, w którym niemal od początku do końca wynik oscylował wokół remisu (8:8, 19:19, 22:22). Ostatecznie lepsze okazały się siatkarki wicemistrzyń Francji (25:23).

Drugi set wyglądał dość podobnie. Obie drużyny grały równo, ale widać było, że to dopiero pierwszy mecz o stawkę, bo z obu stron gra falowała. Pod koniec seta paryżanki wyszły na prowadzenie 20:17, ale Nantes odrobiło straty (21:21), po czym zapewniły sobie zwycięstwo także w tej partii, wygrywając w tym samym stosunki, co w pierwszym secie.

Ostatnia partia znów rozpoczęła się od wyrównanej gry. Podopieczne Césara Hernandeza Gonzaleza były minimalnie z przodu i utrzymywały dwupunktowe prowadzenie (17:15). Dobrze w tej fazie meczu spisywała się Amandine Giardino, która dawała swojemu zespołowi  stabilność. Siatkarki z Nantes zmuszały rywalki do coraz większej ilości błędów i ostatecznie trzeciego seta zamknęły szybciej niż pozostałe dwa (25:18) i sięgnęły po Superpuchar Francji. To pierwsze w historii takie trofeum na koncie klubu z Nantes.

polki zagrały, ale daleko od ideału

Na dystansie całego meczu zaprezentowały się polskie siatkarki. Zarówno Kazała, jak i Murek w każdym secie wychodziły w pierwszej szóstce. Murek zakończyła mecz z 6 punktami i 17% skutecznością w ataku. Lepiej radziła sobie w przyjęciu, gdzie musiała przyjąć 31 piłek i zrobiła to pozytywnie w 55% przypadków.

Kazała w przyjęciu zagrała słabiej, ale zanotowała 25% skuteczności w ataku, zdobywając w meczu 5 punktów.

Neptunes de Nantes Volley-Ball – Levallois Paris Saint Cloud 3:0
(25:23, 25:23, 25:18)