Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Ostatnia polska para poza turniejem

Plażowe ME: Ostatnia polska para poza turniejem

Ostatnia polska para w stawce, Piotr Kantor i Jakub Zdybek, odpadła z czempionatu. Ich pogromcami okazała się duet Szwajcarów – Metral/Haussener. Rywalom mimo wszystko zwycięstwo nie przyszło łatwo, a o losach spotkania zadecydował dopiero tie-break.

Piotr Kantor i Jakub Zdybek to jedyni reprezentanci Polski, którym udało się awansować z grupy. Na otwarcie ich łupem padło spotkanie z młodymi Włochami. Następnie ponieśli porażkę z kontrowersyjnymi Holendrami – van de Velde/Immer, kończąc zmagania w grupie D wygraną nad Niemcami – Henning/Just . Taki obrót spraw dał im przepustkę do kolejnej rundy, gdzie czekało Polaków spotkanie ze Szwajcarami – Metral/Haussener, który w grupie F pokonali m.in. Michała Bryla i Bartosza Łosiaka.

PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY

Początek pierwszego seta należał do niesamowicie wyrównanych, a wynik oscylował wokół remisu (4:4, 7:7). Później jednak na przód wysunęli się Szwajcarzy, sygnalizując chęć odskoczenia z wynikiem. Po zagrywkach Metrala było już 13:8 dla oponentów, którzy nie mieli problemów z kończeniem piłek. Pojedyncze punkty Piotra Kantora niewiele dawały, a przeciwników stale się utrzymywała – 11:15, 14:18. Nieudana zagrywka Jakuba Zdybka dała Szwajcarom 20 punkt, chwilę później Metral zamknął wynik udanym atakiem (21:16).

REWANŻ BEZ HAPPY ENDU

Przegrana nie podcięła skrzydeł biało-czerwonym, a początek drugiego seta zapowiadał wyrównaną walkę (3:4, 5:6). Nieco niepokoju dostarczył Haussener, po którego zagrywkach szwajcarski duet prowadził 8:5. Kilka udanych kontr wystarczyło, aby dogonić przeciwników, a nawet wyjść na prowadzenie (9:8). Następny wypad Szwajcarów łączył się z rewelacyjnym fragmentem gry Metrala (14:11), ale nawet to nie zabezpieczyło ich, bowiem po ataku Zdybka było już 15:14 dla Polaków. Niemal do końca żadna ze stron nie mogła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Końcowo szczęście uśmiechnęło się do biało-czerwonych, którzy zwyciężyli 21:19.

Tie-break od początku należał do Szwajcarów – 5:2, 8:6. Podrażnieni przebiegiem drugiego seta szybko chcieli zakończyć ten mecz. Swoje momenty mieli też Polacy (10:9), lecz ostatecznie lepsi okazali się Szwajcarzy – 16:14.

Piotr Kantor punktował łącznie 24 razy (4 asy). Jakub Zdybek zakończył zmagania z dorobkiem 15 ‘oczek’ (1 as). Quentin Metral zdobył 19 punktów, a jego partner, Yves Haussener punktował 17 razy. Porażka biało-czerwonych eliminuje ich z dalszej gry w turnieju.

Kantor/Zdybek (POL) – Metral/Haussener (SWI) 1:2

(16:21, 21:19, 14:16)