Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PGE Grand Prix PLS: Nagrody rozdane. Projekt i Radomka kończą zawody na najwyższym stopniu podium

Turniej w Ustce ostatecznie się zakończył. Halowych bohaterów i bohaterki można było oglądać w niecodziennym, plażowym wydaniu. W zawodach panów najlepszy okazał się PGE Projekt Warszawa, który w finale ograł Trefl Gdańsk. W turnieju kobiet górą niepokonana MOYA Radomka Radom, która raz jeszcze pokonała KGHM #VolleyWrocław.

ZACIĘTY FINAŁ U PANÓW

W meczu o III miejsce spotkały się dotąd najsłabsze ekipy. Był to Barkom-Każany Lwów, którego siatkarze odnieśli wyłącznie jedno zwycięstwo. W gorszym położeniu znajdował się ich rywal – PGE GiEK Skra Bełchatów, której zawodnicy w całym trzydniowym turnieju ugrali tylko jednego seta. Bełchatowianie mieli szansę w meczu o brąz na rewanż. Z tej szansy nie udało im się skorzystać, bowiem w dwóch setach wynik spotkania zamknęli lwowianie.

Znacznie ciekawszy był wielki finał, choć wynik 2:0 wcale nie sugeruje znakomitego widowiska. O pierwsze miejsce zagrali niepokonany dotąd PGE Projekt Warszawa oraz Trefl Gdańsk. Gdańskie lwy nie odrobiły lekcji z piątku, ponownie przegrywając z warszawiakami 0:2. Tym razem wynik był ten sam, lecz sety grane kolejno 26:24, 25:22, najlepiej świadczą o zaciętości spotkania.

Nagrodę dla najlepszego siatkarza całego turnieju otrzymał Jędrzej Gruszczyński z Projektu Warszawa

RADOMIANKI KRÓLOWYMI USTKI

W finale B naprzeciwko siebie stanęły dwie potencjalnie najsłabsze ekipy, czyli Grot Budowlani Łódź oraz ITA TOOLS Stal Mielec. Mielczanki od początku napierały na rywalki, co przyniosło wymierne korzyści. Lepiej prezentowały się także w bloku. Przegrana ekipy z Łodzi oznacza również, że siatkarki Budowlanych nie zdołały ani razu posmakować uczucia wygranej.

W finale rozgrywek rywalkami faworyzowanych i niepokonanych liderek z Radomia była drużyna KGHM #VolleyWrocław. Obie drużyny zagrały ze sobą w piątek, wówczas zwycięstwo odniosła MOYA Radomka Radom. Tym razem wszystko było tak samo. Dwa sety wystarczyły, aby radomianki w pełni szczęścia schodziły z boiska.

Tytuł MVP zawodów trafił w ręce Magdaleny Saad z Radomki Radom.

Grot Budowlani Łódź – ITA TOOLS STAL Mielec 0:2
(21:15, 19:25)

MOYA Radomka Radom – KGHM #VolleyWrocław 2:0
(25:18, 25:20)