Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Futures Leuven: Jeden Polski duet z awansem do ćwierćfinału zawodów

BPT Futures Leuven: Jeden Polski duet z awansem do ćwierćfinału zawodów

Biało-czerwone po słodko-gorzkich zmaganiach grupowych awansowały do kolejnej rundy. Marta Łodej i Julia Kielak nie podołały w starciu z Holenderkami. Lepiej poradziły sobie Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio, które w dwóch setach rozprawiły się z Ukrainkami.

NIEPOWODZENIE W MECZU NA STYKU

Pierwszy z polskich duetów w Leuven awansował do kolejnej rundy turnieju z bilansem jednej wygranej i jednej porażki. Na drodze do ćwierćfinału Marcie Łodej i Julii Kielak, stanęły Holenderki – Luini/Poiesz.

Początek spotkania należał do niesamowicie wyrównanych, a wynik stale oscylował wokół remisu. Później w połowie seta na prowadzenie wysunęły się Holenderki (16:13). Biało-czerwone szybko je skontrowały zdobywają ważny punkt kontaktowy. O zwycięstwie holenderskich siatkarek zadecydowały detal i chłodna głowa w końcówce (22:20).

Druga odsłona nie przebiegła pomyśli reprezentantek Polski. Choć Łodej i Kielak walczyły do końca, to musiały uznać wyższość oponentek, przegrywając 21:19. Rezultat i tak nie najgorszy, biorąc pod uwagę to, że Holenderki w pewnym momencie zbudowały sobie pokaźną przewagę (16:10). Porażka polskiego duetu jest równoznaczna z odpadnięciem z turnieju.

Marta Łodej zdobyła 15 punktów (1 as). Julia Kielak zakończyła zmagania z dorobkiem 8 ‘oczek’. Polka aż trzy razy upolowała asa serwisowego. W holenderskiej ekipie błyszczały obie zawodniczki. Lisa Luini zdobyła 14 punktów, a Desy Poiesz punktowała 13 razy. Dużym atutem Holenderek była czujna gra na siatce.

Łodej/Kielak (POL) – Luini/Poiesz (NED) 0:2
(20:22, 19:21)

UKRAINKI NIE WYTRZYMAŁY TEMPA

Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio, podobnie jak ich reprezentacyjne koleżanki, awansowały do rundy 12, dzięki zmiennemu szczęściu w fazie grupowej. Przeciwniczkami drugiego Polskiego duetu były jednak Ukrainki – Makhno In./Makhno Ir.

Obie strony weszły w spotkanie bardzo dobrze. Pierwsze minuty były wyrównaną walką o każdy punkt. Następnie lekką przewagę zyskały Polki (10:7, 13:10). Na odpowiedź rywalek nie trzeba było długo czekać, gdyż Ukrainki konsekwentnie dążyły do remisu (13:14, 15:16, 17:17). Gra zaczęła się od nowa, a o losach seta zdecydowała dopiero przedłużająca się gra na przewagi. Żadna ze stron nie była w stanie w końcówce narzucić własnego tempa gry, lecz szczęście uśmiechnęło się do biało-czerwonych (24:22).

Początek drugiego seta to koncertowa gra polskich siatkarek (4:2, 6:2, 8:4), co szczególnie było zasługą aktywnej Urszuli Łunio. W kolejnych minutach reprezentantki Polski tylko podwyższały prowadzenie (12:7, 18:10). Ukrainki wyraźnie opadły z sił, przez co w niemal każdym elemencie zaczęły ustępować rywalkom. Ostatecznie Polki zwyciężyły wynikiem 21:13. Urszula Łunio była autorką 21 punktów. Małgorzata Ciężkowska dorzuciła od siebie 9 ‘oczek’. Wśród Ukrainek skuteczniejsza okazała się Inna Mahno, która punktowała 15 razy. Wygrana jest równoznaczna z awansem do ćwierćfinału zawodów.

Makhno In./Makhno Ir. (UKR) – Ciężkowska/Łunio (POL)

(22:24, 13:21)

W turnieju wziąć udział mieli także Maciej Rudol i Filip Lejawa. Biało-czerwoni jednak oddali oba grupowe spotkania walkowerem, naturalnie nie uzyskując awansu do następnej rundy turnieju.