Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-18 K: Brąz był bardzo blisko

ME U-18 K: Brąz był bardzo blisko

Polki miały na wyciągnięcie ręki medal mistrzostw Europy U-18. Nasze siatkarki najpierw dobrze otworzyły mecz, a będąc pod ścianą doprowadziły do tie-breaka. Tam niestety lepsze okazały się rywalki i nasza reprezentacja skończyła na najgorszym możliwym miejscu, czyli czwartym – tym, które nie daje medalu.

dobre otwarcie

Początek meczu ułożył się idealne po myśli naszych siatkarek. Polki wyszły na prowadzenie 10:7 i na przestrzeni seta starały się pilnować tej przewagi. Włoszki momentami próbowały gonić Polki, ale to biało-czerwone trzymały nerwy na wodzy i nie dawały się ograć, nawet kiedy rywalki się zbliżały. Ostatecznie pierwsza partia padła łupem Polek, które wygrały 25:18.

Później role się odwróciły. Włoszki z impetem natarły na nasz zespół i od początku do końca miały inicjatywę w drugiej partii. Polki tylko do stanu 5:5 trzymały się rywalek, ale później nie miały punktu zahaczenia i gładko przegrały drugą odsłonę 17:25. Kolejną partię nasze siatkarki otworzyły bardzo źle. Włoszki szybko osiągnęły kilkupunktową przewagę i Polki nie mogły w żaden sposób odeprzeć ataków przeciwniczek. Od połowy seta było wiadomo, że to siatkarki z Włoch wyjdą zwycięsko z tej partii i tak się stało. Nasze siatkarki przegrały do 16, ale nie zamierzały oddać tego meczu.

Medal przeszedł koło nosa

W czwartym secie oglądaliśmy najbardziej zaciętą walkę. Polki przez większość odsłony prowadziły, ale w końcówce dały się dogonić na 19:19. To jednak mocno podrażniło nasze siatkarki, które na sam koniec odjechały rywalkom, wygrywając 25:20. Wydawało się, że Polki pójdą za ciosem w tie-breaku. Do połowy wynik oscylował wokół remisu, ale później dobrą passę złapały Włoszki, które odskoczyły na 12:7 i już nie pozwoliły naszym siatkarkom na powrót do gry. Wyszarpały brąz wygrywając 15:9, a Polki zapiszą się w historii jako zdobywczynie czwartej lokaty.

Polska – Włochy 2:3
(25:18, 17:25, 16:25, 25:20, 9:15)

Polska: Kaczmarzyk (3), Robińska (6), Ornoch (11), Wójcik (14), Siuda (3), Koput (1), Gucwa (libero), Wika (6), Janusz (4), Wieczorek, Szewczyk i Dorywalska (3)
Włochy: Sari, Peroni (12), Quero (13), Tosini (21), Susio (9), Fratangelo, Bonafede (libero) oraz Spaziano (3), Moroni, Cornelli i Zanella (5)