Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Chinki bez straty seta pokonują Niemki i zdobywają bilety do Paryża

LN K: Chinki bez straty seta pokonują Niemki i zdobywają bilety do Paryża

Reprezentacja Chin w bardzo dobrym stylu, 3:0 wygrywa z Niemkami. Dzięki temu zwycięstwu zapewniają sobie awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Gospodynie turnieju w Hongkongu awansują na 6. miejsce w tabeli Ligi Narodów

Siła w ataku Chin

Mecz lepiej zaczęły Chinki, które miały 2 punkty przewagi po ataku Zhu Ting (3:1). Chwilę później wynik wrócił do remisu 4:4 dzięki świetnemu uderzeniu Stigrot. Przez kilkanaście kolejnych akcji gra była wyrównana. Po skutecznym bloku Zhu T. w końcu to Chinki, wyszły na prowadzenie (13:11). Czas wziął trener Waibl. Reprezentacja Chin powiększała swoją przewagę dzięki znakomitym atakom Zhu T. i Yuan X.Y. z środka (16:12). Gospodynie grały bardzo dobrze. Popisywały się bardzo silnymi uderzeniami. Po ataku Li Y.Y. zrobiło się już 19:14 dla gospodyń. Azjatki utrzymywały 5-punktowe prowadzenie (21:16), mimo walecznej postawy Niemek w obronie. Dzięki uderzeniu Li Y.Y. po bloku, Chinki zdobyły pierwszą piłkę setową (24:18). Premierową partię zakończyła atakiem z środka Wang Y.Y. (25:19).

Dominacja Chin, mimo świetnych obron Niemek

Od mocnych ataków Zhu T. zaczęły 2. partię Chinki (3:1). Od samego początku imponowały siłą i skutecznością. Po uderzeniu w siatkę Alsmeier było już 6:3 dla gospodyń. Niemki świetnie broniły silne uderzenia reprezentacji Chin, jednak mimo to przegrywały 3 punktami (5:8). Reprezentacji Niemiec ciężko było zatrzymać rozpędzone gospodynie. Zhu T. zdobyła swój 8. punkt w tym meczu (12:8). Niemki próbowały odrabiać przewagę. Najpierw popisały się skutecznym blokiem, a następnie Lina Alsmeier zaserwowała asa (13:16). Na niewiele to się zdało, ponieważ Chiny w pełni kontrolowały sytuację na boisku. Po kolejnym punktowym bloku na Kindermann zrobiło się 20:14. Nie pomagały zmiany oraz wzięcie czasu przez trenera kadry Niemiec. Zhu T. atakiem z 2. Linii zdobyła 22 punkt dla swojego zespołu. Uderzeniem w siatkę Alsmeier zakończył się 2. set tego spotkania (25:17).

Błędy własne Niemek

Tym razem od prowadzenia rozpoczęły Niemki (3:2). Chwilę później po błędzie w ataku z środka Weitzel zrobiło się już 5:3 dla zespołu z Azji. Podopieczne trenera Waibla grały ambitnie, szczególnie w polu zagrywki. Udało im się doprowadzić do remisu 8:8. W tej partii reprezentacja Niemiec grała najrówniej. Nie ustrzegły się jednak błędów. Weske nie trafiła w boisko oraz w ataku nie poradziła sobie Grozer. Gospodynie po raz pierwszy odskoczyły na 3 punkty (15:12). Chinki popisywały się świetnymi obronami, skuteczna była Wang (16:13). Od połowy seta przez cały czas utrzymywała się 3-punktowa przewaga Chin. Po bloku na Alsmeier było już 19:16 dla gospodyń. Zespół z Azji włączył „5 bieg” i po kolejnym świetnym uderzeniu Wang zrobiło się już 21:16. Reprezentacja Chin cały czas powiększała swoje prowadzenie. Niemki w końcu seta wydawały się być bezradne. Zmiany w składzie nie przynosiły pożądanego rezultatu. Chinki brylowały w bloku (23:17). Ostatni punkt tego spotkania zdobyła atakiem z pierwszego tempa Wang Y.Y. (25:18) Reprezentacja Niemiec mimo ambitnej grze w obronie, popełniła w tym meczu aż 14 błędów własnych.

Chiny – Niemcy 3:0
(25:19, 25:17, 25:18)

Chiny: Yuan X.Y. (13), Zhu T. (12), Diao L.Y., Gong X.Y.(6), Wang Y.Y. (10), Li Y.Y. (13), Wang M.J (libero)
Niemcy: Alsmeier (12), Stigrot (6), Weske (10), Schölzel (3), Weitzel (2), Straube (1), Pogany (libero) oraz Cesar (libero), Jatzko (2), Cekulaev (2), Grozer (4), Kindermann (2), Kohn