Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Chinki lepsze od Tajek

LN K: Chinki lepsze od Tajek

Chiny odniosły piąte zwycięstwo w tegorocznej Siatkarskiej Lidze Narodów. Tym razem chińskie siatkarki pokonały Tajlandię w trzech setach i awansowały na piąte miejsce w tabeli, choć mają jeden mecz rozegrany więcej niż Turczynki, które wyprzedziły.

Zadecydowała końcówka

Początek meczu należał do Chinek, które za sprawą Zhu Ting odskoczyły od rywalek na 7:5. Po drugiej stronie siatki udanymi zagraniami odpowiadała Pimpichaja Kokram, ale inicjatywa należała do Chinek, które po akcjach Yingying Li kontrolowały wynik (16:12). Po asie serwisowym Jaisaen Natthanichy siatkarki z Tajlandii wróciły do gry (18:18), ale nie przełamały przeciwniczek. W końcówce Yuan na spółkę z Li przypieczętowały zwycięstwo faworytek (25:23).

W drugim secie próbowały pójść za ciosem, ale as serwisowy Hattayi Bamrungsuk doprowadził do remisu. Dobrze na siatce spisywała się Ajcharaporn Kongyot, a oba zespoły szły łeb w łeb (13:13). Dopiero Li na spółkę z Zhu przełamały rywalki, a Chinki zyskały oddech (20:16). W końcówce asa serwisowego dołożyła Wang, a czapa Yuan zakończyła walkę w tej części spotkania (25:17).

Pełna kontrola

W trzeciej odsłonie Chinki nie zamierzały się zatrzymywać. Li wraz z Zhu zbudowały im przewagę (8:5). Asa serwisowego dołożyła Yuan, a kiedy na siatce pokazała się Xianyu Gong, sytuacja Tajlandii robiła się coraz trudniejsza (14:9). Nie pomogły jej pojedyncze oczka Nuekjang Thatdao i Pimpichayi Kokram, a po asie serwisowym Gong Chinki kroczyły do zwycięstwa (20:15). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, a dwa zbicia Li przypieczętowały ich wygraną (25:18).

Chiny – Tajlandia3:0
(25:23, 25:18, 25:17)

Chiny: Yuan (13), Zhu (17), Diao, Gong (7), Wang Y.Y. (7), Li (23), Wang M.J. (libero) oraz Zhang
Tajlandia: S. Wipawee (1), N. Thatdao (6), B. Hattaya (5), J. Natthanicha (1), K. Pimpichaya (14), M. Chatchu-On (7), P. Piyanut (libero), N. Jidapa (libero) oraz S. Donphon, S. Kanokporn, Kongyot (6), S. Thanacha (2) i Boonlert (1)