Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Jurmala: Skuteczny finisz i pierwsza wygrana Kantora i Zdybka

Beach Pro Tour Jurmala: Skuteczny finisz i pierwsza wygrana Kantora i Zdybka

Piotr Kantor i Jakub Zdybek szybko zapomnieli o porażce w pierwszym meczu fazy grupowej w turnieju Beach Pro Tour w Jurmali. W sesji popołudniowej biało-czerwoni po zaciętym spotkaniu w dwóch setach pokonali rywali z Chin.

W łotewskiej Jurmali trwa turniej Beach Pro Tour. W męskich zmaganiach rywalizują Piotr Kantor i Jakub Zdybek, którzy fazę grupową zaczęli od porażki z gospodarzami. W drugim meczu ich przeciwnikami byli Chińczycy – HA Likejiang/Wu Jiaxin.

Mecz lepiej zaczął się dla Chińczyków, którzy dzięki dobrej grze w bloku odskoczyli na 6:3. Jednak skuteczna postawa w ataku Jakuba Zdybka stosunkowo szybko pozwoliła biało-czerwonym wrócić do gry (8:8). Oba zespoły wymieniały się ciosami, ale to Azjaci ponownie zbudowali sobie niewielką nadwyżkę (16:14). Polacy zniwelowali ją blokiem, a wynik znowu oscylował wokół remisu. Zanosiło się nawet na batalię na przewagi, ale w ataku dobrze grał Zdybek, a czapy Piotra Kantora przechyliły szalę zwycięstwa na stronę naszych siatkarzy w premierowej odsłonie (21:19).

W drugim secie poszli oni za ciosem, za sprawą skutecznych kontr odskakując od przeciwników na 6:3. Ci jednak poprawili swoją grę na siatce, co pozwoliło im odrobić straty (10:10). Sami dołożyli szczelny blok, a z czasem zaczęli przejmować inicjatywę na boisku (14:12). Polacy trzymali się do stanu 16:17, lecz później Chińczycy prowadzili już 19:16. Biało-czerwoni popisali się jednak skutecznym finiszem. As serwisowy Zdybka i dobra postawa w bloku Kantora pozwoliły im odwrócić losy seta i triumfować 21:19.

Kantor/Zdybek POL – HA Likejiang/Wu Jiaxin CHN 2:0
(21:19, 21:19)