Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Depowski: Mogliśmy trochę bardziej powalczyć

Dominik Depowski: Mogliśmy trochę bardziej powalczyć

Ślepsk Malow Suwałki nie awansuje już do fazy play-off. Ostatecznie ta szansa została stracona po porażce 1:3 z zespołem z Zawiercia. Ślepsk był w stanie ugrać tylko jednego seta. – W dwóch pierwszych setach i na początku trzeciego całkiem nieźle to wyglądało, graliśmy bardzo dobrze, nawiązaliśmy walkę. Ta walka toczyła się punkt za punkt, było naprawdę blisko, w końcówkach rywale pokazywali swoją klasę, szczególnie w polu zagrywki – skomentował spotkanie przyjmujący gospodarzy, Dominik Depowski.

Siatkarzom z Suwałk nie udało się sprawić niespodzianki. W meczu 29. kolejki PlusLigi przegrali oni 1:3 z Aluronem CMC Wartą Zawiercie i ostatecznie stracili szansę na grę w fazie play-off. – Mogliśmy trochę bardziej powalczyć z drużyną z Zawiercia, w dwóch pierwszych setach i na początku trzeciego całkiem nieźle to wyglądało, graliśmy bardzo dobrze, nawiązaliśmy walkę. Ta walka toczyła się punkt za punkt, było naprawdę blisko, w końcówkach rywale pokazywali swoją klasę, szczególnie w polu zagrywki – ocenił spotkanie Dominik Depowski. – My mieliśmy swoje problemy z przyjęciem, chociaż uważam, że momentami naprawdę dobrze przyjmowaliśmy – dodał przyjmujący Ślepska. Zawiercianie na stronę gospodarzy w całym meczu posłali 9 asów serwisowych.

Trochę zamieszania w szeregi podopiecznych Dominika Kwapisiewicza wprowadziła zmiana. Boisko musiał opuścić jeden z przyjmujących – Paweł Halaba. –Wydaje mi się też, że trochę wybiła nas z rytmu zmiana, w której Paweł Halaba musiał zejść na ławkę. Trochę mogła nam to usiąść w głowie, może dlatego też nie mogliśmy się pozbierać, bo zdawaliśmy sobie sprawę, że straciliśmy ważnego zawodnika – mówił Dominik Depowski. On sam na parkiecie pojawił się w trzecim secie, ale nie był w stanie na tyle pomóc swojej drużynie, aby mogła ona myśleć o pokonaniu faworytów z Zawiercia. – Próbowaliśmy walczyć do końca, ale niestety nie udało się – skwitował przyjmujący Ślepska. Przed jego zespołem jeszcze jeden mecz sezonu zasadniczego, w którym na wyjeździe zagrają z zamykającym tabelę PlusLigi BBTS-em Bielsko-Biała.

źródło: opr. własne, Ślepsk Suwałki -YouTube