Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Stal Mielec zgodnie z planem wysoko wygrała z Nike Węgrów

I liga K: Stal Mielec zgodnie z planem wysoko wygrała z Nike Węgrów

Nie było niespodzianki w meczu pomiędzy liderem tabeli ITA TOOLS Stalą Mielec a Nike Węgrów. Mielczanki pewnie i wysoko wygrały 3:0. Węgrowianki jedynie w drugim secie przekroczyły barierę 20 punktów. W pierwszym i trzecim secie nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Stal ma 12 punktów przewagi nad drugim Energetykiem, zespół z Mazowsza zajmuje 11. miejsce.

Mielczanki od samego początku meczu narzuciły swój styl gry, na efekty ich dobrej postawy nie trzeba było zbyt długo czekać, prowadziły 6:2. Prz yserii zagrywek Weroniki Gierszewskiej było 10:4. Węgrowianki popełniły wiele prostych błędów, myliły się w przyjęciu. Kolejną punktową serię gospodynie zaliczyły przy stanie 13:9. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Sylwia Kucharska, ze środka punktowała Sonia Kubacka, było 18:9 dla Stali. Punktowy blok na Joannie Waszyńskiej zakończył tę jednostronną partię spotkania.

W drugim secie spotkania więcej do powiedzenia na boisku miały siatkarki z Mazowsza, prowadziły 2:0, lepiej zagrały na siatce. Gospodynie popełniły błędy własne, przegrywały 5:7. Z dobrej strony zaprezentowała się Daria Dąbrowska, mielczanki wypracowały sobie dwupunktową przewagę (10:8). Gospodynie poszły za ciosem, ręki w polu zagrywki nie zwalniała Emilia Mucha, było 15:12 dla drużyny z Podkarpacia. Zadowolone takim obrotem sprawy miejscowe siatkarki oddały inicjatywę Nike. Mielczanki miały problemy z przyjęciem, nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek, przegrywały 16:18. W polu zagrywki popis gry dała Joanna Waszyńska. Mielczanki wyrównały, a szóstej strefy oraz ze skrzydła punktowała Emilia Mucha, był remis po 19. W końcówce seta górę wzięło większe doświadczenie i ogranie mielczanek. Błąd w polu zagrywki Nike zamknął tę część meczu.

Błędy w przyjęciu sprawiły ekipy gości sprawiły, że tablica wyników wskazała prowadzenie Stali 5:1. Set ten niczym szczególnym nie różnił się od pierwszego. Toczył się pod zupełne dyktando Stali. Podopiecznym trenera Wiesława Popika wychodziło niemal wszystko, po asie serwisowym Emilii Muchy było 15:8. Przy stanie 17:11 w polu zagrywki zameldowała się Weronika Gierszewska i pozostała w nim do stanu 23:11. Węgrowianki myliły sie w przyjęciu, odbijały się od bloku miejscowej ekipy niczym od ściany. Punktowy blok Emilii Muchy zakończył ten jednostronny mecz.

MVP: Emilia Mucha

ITA TOOLS Stal Mielec – Nike Węgrów 3:0
(25:16, 25:23, 25:12)

Stal: Staniszewska, Budnik, Gierszewska, Mucha, Kubacka, Kucharska, Pancewicz (libero) oraz Dąbrowska, Budnik, Brzoska, Hochołowska, Łyduch (libero)
Nike: Ryglewicz, Michałek, Karnicka, Godlewska, Grabowska, Waszyńska, Dutkiewicz (libero) oraz Surlit, Bielińska