Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo mielczanek nad BAS-em

I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo mielczanek nad BAS-em

Nie zwalnia tempa lider I ligi kobiet. Drużyna ITA TOOLS Stali Mielec pewnie i wysoko wygrała z BAS-em 3:0. Przyjezdne z Podlasia tylko w pierwszym secie nawiązały w miarę wyrównaną grę, w pozostałych dwóch nie miały zbyt wiele do powiedzenia i zeszły z boiska pokonane.

Mielczanki od samego początku meczu narzuciły swój styl gry. Po atakach Katarzyny Brydy tablica wyników wskazała ich prowadzenie 11:4. Zadowolone takim obrotem sprawy miejscowe siatkarki straciły cztery punkty z rzędu i o przerwę na żądanie poprosił trener Wiesław Popik, było 11:8 dla Stali. Drużyna z Podlasia nie poddawała się, doprowadziła do remisu po 16, a po błędzie gospodyń miały jeden punkt przewagi (17:16). Do stanu po 19 gra toczyła się punkt za punkt. Wiele ożywienia w poczynania mielczanek wniosła Weronika Gierszewska, przy jej serii zagrywek oraz asie serwisowym Stal prowadziła 24:19. Mielczanki wygrały tę część meczu po ataku Katarzyny Brydy w stosunku 25:20.

Drugi set spotkania był jednostronnym popisem miejscowej drużyny, po ataku Weroniki Gierszewskiej było 11:3.  Drużyna z Podlasia nie miała siatkarskich argumentów, popełniła wiele błędów własnych zwłaszcza w przyjęciu. Przy serii zagrywek Zuzanny Kulig było 17:5. Trener Wiesław Popik desygnował do gry zmienniczki, a te wywiązały się ze swoich zadań. Ostatni punkt w tym jednostronnym secie zdobyła Weronika Gierszewska.

Trzecia partia meczu była ostatnią w tym starciu. Po tym jak została zablokowana Paulina Niedźwiecka było 6:2 dla mielczanek. Do stanu 13:9 kontrolowały one przebieg spotkania, po czym przytrafił im się przestój i musiał interweniować ich szkoleniowiec.  Żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi, do stanu po 15 wynik oscylował wokół remisu. Ciężar gry na siebie w drużynie Stali wzięła Sylwia Kucharska, popisała się trzema asami serwisowymi, jej koleżanki punktowały w ataku, było 21:15. Gra zespołu z Podlasia całkowicie się posypała, blok na Paulinie Niedźwieckiej zakończył to spotkanie.

MVP: Katarzyna Bryda

ITA TOOLS Stal Mielec- BAS Białystok 3:0
(25:20, 25:10, 25:17)

Stal: Musiał, Bryda, Kulig, Mucha, Kubacka, Kucharska, Łyduch (libero) oraz Chochołowska, Gierszewska, Brzoska, Daria Dąbrowska, Staniszewska, Budnik
BAS:  Cur-Słomka, Mańczak, Osadchuk, Gronostajska, Niedźwiecka, Papszun, Szmigielska (libero) oraz Sokolińska, Nowacka, Beriaszwili