Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mimo toczącej się wojny Sam Deroo zdecydował się dołączyć do Zenita Kazań

Mimo toczącej się wojny Sam Deroo zdecydował się dołączyć do Zenita Kazań

Transferowe doniesienia zostały potwierdzone. Po tym jak okazało się, że Bartosz Bednorz nie będzie dłużej siatkarzem Zenita Kazań, klub musiał szukać jego następcy. Według informacji transferowych miał nim zostać Sam Deroo. Teraz klub oficjalnie potwierdził, że mimo toczącej się wojny Deroo zostanie pierwszym belgijskim zagranicznym zawodnikiem w historii drużyny.

Wolne miejsce drugiego zagranicznego zawodnika w Zenicie Kazań zajął Belg Sam Deroo. 30-letni siatkarz dobrze zna rosyjską siatkówkę, bo grał dwa sezony (2019 – 2021) w Dynamie Moskwa, z którym został mistrzem Rosji, a także zdobył Puchar Rosji i Puchar CEV. Dzięki temu zawodnik nie będzie potrzebował dużo czasu na adaptację.

Deroo w swojej karierze grał we wszystkich najsilniejszych ligach w Europie. Najbardziej owocny był występ w polskiej ZAKSIE, z którą trzykrotnie zdobył mistrzostwo kraju, zdobył dwa puchary kraju i grał w „Final Four” Ligi Mistrzów 2018, gdzie jego drużyna zajęła 4 miejsce.

Deroo spędził także ostatni sezon w Polsce. Został trzecim najlepszym „strzelcem” Resovii po Macieju Muzaju i Klemenie Čebulju. Sam zdobył 292 punkty w 26 meczach, w tym 22 asy i 25 bloków. Trzykrotnie został uznany za najlepszego zawodnika meczu – z Warszawą i dwukrotnie z Cuprum.

Deroo jest jednym z liderów belgijskiej drużyny narodowej, z którą zdobył złoto Euroligi. Na Mistrzostwach Europy 2019 był kapitanem kadry narodowej. – Witamy Sama w Kazaniu i życzymy mu wielkich sukcesów z Zenitem – napisał klub na swojej stronie.

Sam zawodnik poinformował kibiców o dołączeniu do nowego klubu za pomocą mediów społecznościowych. – Teraz jestem pewien, że wielu z Was będzie gotowych ze swoim wyrokiem zagłady, ale proszę najpierw przeczytać wpis, przetworzyć go i pomyśleć o nim z intelektem i szacunkiem. Tak jak ja uszanuję każdą Waszą opinię… i nigdy nie zapominajcie, jak we wszystkim w dzisiejszych czasach… po każdej stronie jest człowiek – napisał Deroo na swoim Instagramie.

źródło: opr. własne, zenit-kazan.com