Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pogrom Wieżycy w Tarnowie

I liga K: Pogrom Wieżycy w Tarnowie

Lider tabeli I ligi kobiet Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów pewnie i zdecydowanie pokonał w meczu rozegranym awansem beniaminka ze Stężycy. Całe spotkanie trwało zaledwie jedną godzinę i nie miało większej historii. Przyjezdne zdobyły zaledwie 32 punkty. Tarnowianki bez straty seta są liderkami tabeli. W dniu jutrzejszym obie ekipy rozegrają kolejne spotkania. PWSZ podejmie Libero Aleksandrów Łódzki, a Wieżyca zagra w Jarosławiu z SAN-Pajdą.

Tarnowianki mecz z młodą drużyną ze Stężycy rozpoczęły od mocnego uderzenia, przy serii Aleksandry Gancarz było 5:1. Trener zespołu gości w szybkim czasie wykorzystał dwie przerwy na żądanie. Jego podopieczne zniwelowały nieco straty, zbliżyły się do swoich rywalek na trzy punkty, głównie poprzez błędy gospodyń, Wieżyca przegrywała wówczas 8:11. Kolejne akcje tego seta należały do podopiecznych trenera Marcina Wojtowicza. Set miał jednostronny przebieg, po ataku Agnieszki Cur-Słomki było 17:10. Przy serii Adrianny Kukulskiej tarnowianki zakończyły tego seta, zawodniczka ta popisała się asem serwisowym. ekipa z Małopolski wysoko wygrała tę część w stosunku 25:12.

W drugiej partii spotkania zarysowała się jeszcze większa przewaga gospodyń przy serii Katarzyny Wawrzyniak było 7:0. Przyjezdne miały bardzo duże problemy z przyjęciem, popełniły wiele błędów własnych. Po tym jak Pola Nowacka popisała się asem serwisowym, o druga przerwę na żądanie poprosił trener Dawid Michor, było wówczas 13:5. O postawie zespołu gości trudno cokolwiek pozytywnego napisać, młode zawodniczki były tłem dla miejscowej ekipy, popełniły wiele błędów własnych, miały problemy z przyjęciem. Zmiany w składzie zespołu gości na niewiele się zdały, po asie serwisowym Kukulskiej było 21:8. As serwisowy Wiktorii Kowalskiej zakończył rywalizację w tym secie. (25:11).

Set trzeci był ostatnim, obraz gry w dalszym ciągu nie uległ zmianie, odrzucone od siatki zawodniczki ze Stężycy seriami traciły punkty. Przyjezdne nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia, miały duże problemy z przyjęciem. Przy serii zagrywek Poli Nowackiej było 13:3. Zespół Wieżycy nie podjął w ogóle w tym secie walki. Tarnowianki niepodzielnie dominowały na boisku, przy serii Klaudii Świstek tablica wyników wskazała prowadzenie PWSZ 22:6. Błędy własne zespołu gości zadecydowały o wysokiej porażce w tej partii (9:25)

MVP: Gabriela Ponikowska

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – GKS „Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca 3:0
(25:12, 25:11, 25:9)

PWSZ: Kukulska (13), Cur (4), Szczygieł (1), Ponikowska (15),  Gancarz (12), Świstek (9), Pawłowska (libero)oraz Wawrzyniak (4), Pola Nowacka (5) i Kowalska (6)
Wieżyca: W. Kubryn (4), Kuligowska (2), Milkowska,  Lendzioszek (1),  O. Kubryn, Patrycja Nowacka (2), I. Dąbrowska (libero) oraz Rejment, Markiewicz (1), Kurnikowska, Dyszyńska (1) i Bandurska (4)