Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Polacy zakończyli grupowe zmagania

IO: Polacy zakończyli grupowe zmagania

W rywalizacji grupowej siatkarzy i siatkarek plażowych zostały już ostatnie mecze do rozegrania. Zmagania zakończyły zawodniczki w zestawieniu B oraz E. W obu grupach liderki rozegrały trzysetowe spotkania, które rozstrzygnęły na swoją korzyść. Szansy na pierwsze miejsce w zestawieniu nie wykorzystali Grzegorz Fijałek oraz Michał Bryl, którzy przegrali z Brazylijczykami. Porażkę zanotowali również Piotr Kantor oraz Bartosz Łosiak.

Ostatnie mecze grupowe rozegrały siatkarki w grupie B. Amerykanki April/Alix zwycięstwem 2:1 z Holenderkami Keizer/Meppelink przypieczętowały pierwsze miejsce w grupie. Spotkanie początkowo było wyrównane, Europejki wygrały zaciętą końcówkę na przewagi w pierwszym secie, w drugim jednak zawodniczki z USA opanowały sytuację. Tie-break to była już ich dominacja i ostatecznie triumfowały w nim 15:5.

W drugim meczu tej grupy Chinki Xue/Wang pewnie i szybko pokonały Hiszpański duet Liliana/Elsa 2:0. Europejkom w żadnej z partii nie udało się nawiązać z rywalkami wyrównanej walki. Mimo dotkliwej porażki mają one wciąż szansę zagrać w ⅛ finału, bowiem zajęły w zestawieniu trzecie miejsce i o awans powalczą w barażu. Azjatki uplasowały się na drugiej pozycji i bezpośrednio awansowały do kolejnej rundy.

Rywalizacja zakończyła się również w grupie E. Rosjanki Makroguzowa/Kholomina pokonały Argentynki Artacho Del Solar/Clancy 2:1, chociaż pierwszego seta wygrały do 8 i wszystko wskazywało na to, że zamkną spotkanie w dwóch partiach. W drugiej odsłonie siatkarki z Ameryki Południowej zaczęły jednak grać lepiej i zdołały doprowadzić do tie-breaka. W nim toczyła się zacięta walka, ale ostatecznie w końcówce lepsze okazały się Europejki. Zwycięstwo dało im pierwsze miejsce w grupie, Artacho Del Solar oraz Clancy uplasowały się natomiast na drugim miejscu i podobnie jak Rosjanki awansują bezpośrednio do ⅛ finału.

W drugim spotkaniu Kubanki Lindy/Leila wygrały z Włoszkami Menegatti/Orsi Toth 2:0. W oba sety lepiej weszły Europejki, jednak ich rywalki przejmowały inicjatywę w drugiej części każdej partii i kontrolowały sytuację już do końca. Dzięki wygranej pozostały one w turnieju, bowiem zajęły w grupie trzecie miejsce. Nie daje im to jeszcze awansu do kolejnej rundy, wciąż mają jednak szansę wywalczyć go w barażu.

(16:21, 16:21)

Zmagania zakończyli również siatkarze w grupie C. Zacięte starcie stoczyli Włosi Carambula/Rossi oraz Szwajcarzy Heidrich/Gerson. W spotkanie lepiej weszli siatkarze ze Szwajcarii, którzy zdominowali pierwszą partię. W drugiej między duetami wywiązała się zacięta walka i ostatecznie w grze na przewagi triumfowali zawodnicy Italii. Tie-break również był wyrównany, jednak w nim więcej zimnej krwi zachowali Heidrich oraz Gerson, którzy zapewnili sobie tym samym trzecią pozycję w grupie i to oni powalczą w barażu o ⅛ finału.

W meczu, którego stawką było pierwsze miejsce w zestawieniu, Katarczycy Cherif/Ahmed pokonali Amerykanów Gibb/Bourne 2:0. Spotkanie lepiej co prawda otworzyli siatkarze z USA, jednak w drugiej części pierwszego seta inicjatywę przejęli ich rywale i nie oddali jej już do końca. Obie ekipy już wcześniej zapewniły sobie awans do ⅛ finału, więc porażka nie zaszkodziła zbytnio Amerykanom.

W grupie E Chilijczycy M. Grimalt/E. Grimalt bez problemów pokonali Marokańczyków Abicha/Elgraoui. Siatkarze z Ameryki Południowej zdominowali rywali od początku do końca i dzięki zwycięstwu zapewnili sobie trzecie miejsce w zestawieniu. Obecnie w klasyfikacji zespołów z trzecich pozycji są drudzy, jednak by wiedzieć na pewno, czy awansują bezpośrednio do ⅛ finału czy będą musieli walczyć w barażu, muszą poczekać na ostatecznie rozstrzygnięcia w grupach B oraz F.

Starcie o pierwsze miejsce w zestawieniu stoczyli Brazylijczycy Evandro/Bruno Schmidt oraz Polacy Fijałek/Bryl. Pierwszego, zaciętego seta w końcówce na swoją korzyść rozstrzygnęli biało-czerwoni, drugą jednak zdominowali ich rywale. W tie-breaku walka ponownie była wyrównana i ostatecznie o wyniku decydowała gra na przewagi, w której lepsi okazali się siatkarze z Ameryki Południowej. Oba zespoły wcześniej zapewniły już sobie awans do ⅛ finału.

W jedynym spotkaniu tego dnia w grupie F polski duet Kantor/Łosiak przegrał z Włochami Nicolai/Lupo 1:2 po wyrównanej, zaciętej walce. Zwycięstwo dało siatkarzom Italii pierwsze miejsce w grupie, Polacy natomiast są na drugim miejscu, ale Niemcy Thole/Wickler mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie z outsiderami grupy, Kantor i Łosiak najprawdopodobniej będą musieli więc powalczyć o awans do ⅛ finału w barażach.