Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-16 K: Złote Rosjanki, brąz dla Bułgarii

ME U-16 K: Złote Rosjanki, brąz dla Bułgarii

W niedzielę dobiegły końca mistrzostwa Europy minikadetek, które rozegrano na Węgrzech i Słowacji. Najlepszą drużyną turnieju została Rosja, srebrnymi medalistami Włoszki, zaś na najniższym stopniu podium stanęły Bułgarki. Polki występ zakończyły na szóstej pozycji.

W starciu o miejsce 7. Węgierki bez problemu pokonały Słowację. Kluczem tutaj okazała się większa siła ataku. Węgierki atakowały ze skutecznością 41%, zaś Słowaczki – 31%, a także zatrważająco duża ilość własnych błędów popełniana przez pokonane. W trzysetowym meczu Słowaczki popełniły ich aż 30! Mirtill Eross zapunktowała 14 razy dla Węgier, a po stronie Słowacji najwięcej punktowała Michaela Kanova (17).

Słowacja – Węgry 0:3
(20:25, 20:25, 18:25)

Piątą drużyną turnieju została Serbia, która po tie-breaku pokonała Polki, chociaż w pewnym momencie wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 3:1 dla Polski, która miała przewagę w secie czwartym. Obie ekipy dość dużo punktowały serwisem (13:10 dla Polski). Serbki nieco lepiej spisały się w ataku, zanotowały w tym elemencie 38% skuteczności przy 33% Polek. Więcej o meczu TUTAJ.

Polska – Serbia 2:3
(25:20, 24:26, 25:12, 23:25, 9:15)

Na najniższym stopniu podium stanęły Bułgarki, które po tie-breaku pokonały Turczynki odwracając mecz ze stanu 0:2.  Po dwóch setach Bułgaria była w bardzo trudnej sytuacji, ale w trzecim secie wręcz zmiotła rywala z parkietu. Turcja lepiej weszła w czwartą partię, ale rywalki odrobiły straty i doprowadziły do tie-breaka. W nim Turcja nie miała już nic do powiedzenia. Bułgaria zanotowała w meczu aż 17 asów serwisowych przy 7 rywalek. W ataku Bułgaria zanotowała 43% skuteczności przy 33% Turczynek. Gwiazdą meczu okazała się Iwa Dudowa, autorka aż 41 punktów. Eslem Yilmaz dla Turcji zapunktowała 19 razy.

Bułgaria  – Turcja 3:2
(21:25, 20:25, 25:10, 25:20, 15:6)

Mistrzyniami Europy zostały Rosjanki, które oddały Italii tylko jednego seta. Poza czwartą partią było to jednak wyrównane spotkanie. Rosjanki były jednak skuteczniejsze w ataku (44% przy 36% rywalek), oraz w zagrywce (12:9 w asach). 24 punkty dla Rosji zdobyła Polina Kowalewa, zaś dla Italii Erika Esposito zapunktowała 13 razy.

Rosja  – Włochy 3:1
(25:21, 22:25, 25:21, 25:16 )