Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-16 K: Polki na szóstym miejscu

ME U-16 K: Polki na szóstym miejscu

Minikadetki reprezentacji Polski zajęły szóste miejsce podczas zakończonych w niedzielę mistrzostw Europy. Podopieczne Artura Wójcika  na zakończenie turnieju zagrały z Serbią. Podopieczne Artura Wójcika dobrze weszły w mecz, ale w drugiej odsłonie lepsze okazały się rywalki po grze na przewagi. Polki pewnie wygrały trzecią partię, miały też przewagę w czwartej, ale ostatecznie doszło do tie-breaka, w którym lepsze okazały się Serbki.

W mecz lepiej weszły Podopieczne trenera Wójcika, które przeważały 4:1 po ataku Zofii Sobanty. W ich grze pojawił się jednak przestój, co wykorzystały rywalki i wyrównały na 4:4 po akcji Vidacic. Biało-czerwone szybko jednak opanowały sytuację i odskoczyły raz jeszcze (9:4). Ponownie jednak straciły przewagę, a rywalki wyrównały blokiem (9:9). Polki jednak cały czas utrzymywały niewielkie prowadzenie (19:15). Ostatecznie wygrała seta różnicą 5 oczek, a set zakończył atak Anny Fiedorowicz.

W drugą odsłonę meczu lepiej weszły Serbki, dobrze serwowała Krickovic, działał blok (6:0). To  one były stroną dominującą  w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Polki nie miały praktycznie nic do powiedzenia w tej części seta (13:5). Biało-czerwone zdobyły się  jednak na zryw i zbliżyły na 11:14 po ataku Fiedorowicz. Serbki uciekły znów, tym razem na 17:11, ale Polki nadal walczyły i zbliżyły na 16:17. Do wyrównania doszło przy stanie 20:20 przez zagrywce Brzozy. Serbki znów odskoczyły na dwa oczka (23:21), ale po chwili na tablicy znów był remis (24:24). Ostatecznie końcówka należała do Serbek, które zachowały więcej zimnej krwi.

W kolejnym secie Polki rozpoczęły od prowadzenia 2:0. Biało-czerwone sukcesywnie budowały przewagę (10:6, 12:7). Nasze młode siatkarki przeważały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i ostatecznie pozwoliły rywalkom ugrać zaledwie 12 punktów. Polki przede wszystkim znakomicie zagrywały notując w tej fazie meczu 7 asów.

W czwartej części meczu lepsze na początku były Serbki (5:1). Polki podkręciły jednak tempo, najpierw wyrównały na 7:7, a po chwili przeważały dwoma oczkami. Przeciwniczki doprowadziły do remisu 12:12, ale wkrótce było już 17:13 dla Polek. Rywalki zerwały się do walki i wyrównały w jednym ustawieniu na 17:17, a po chwili odskoczyły na dwa oczka. Zapas ten utrzymały do końca seta i o losach meczu zdecydował tie-break.

W nim było już 4:2 dla Serbek, Polki jednak wyrównały na 6:6. Kilka minut później znaczną przewagę zbudowały sobie Serbki (12:8). Do samego końca to one nadawały ton boiskowym wydarzeniom i mogły cieszyć się z udanego zakończenia turnieju.

Polska – Serbia 2:3
(25:20, 24:26, 25:12, 23:25, 9:15)

Polska: Sobanty (13), Brzoza (12), Fiedorowicz (20), Walczak (2), Serafinowska (15), Jaroń (12), Siuda (libero) oraz Dombrowska, Jucha, Koterba
Serbia: Mihajlovic (26), Krickovic (5), Vidacic (19), Danilovic (17), Antic (5), Stanojevic (5), Ruzic (libero) oraz Ostojic, Samardzic, Miljevic