ME U-16 K: Polki na szóstym miejscu

Minikadetki reprezentacji Polski zajęły szóste miejsce podczas zakończonych w niedzielę mistrzostw Europy. Podopieczne Artura Wójcika  na zakończenie turnieju zagrały z Serbią. Podopieczne Artura Wójcika dobrze weszły w mecz, ale w drugiej odsłonie lepsze okazały się rywalki po grze na przewagi. Polki pewnie wygrały trzecią partię, miały też przewagę w czwartej, ale ostatecznie doszło do tie-breaka, w którym lepsze okazały się Serbki.

W mecz lepiej weszły Podopieczne trenera Wójcika, które przeważały 4:1 po ataku Zofii Sobanty. W ich grze pojawił się jednak przestój, co wykorzystały rywalki i wyrównały na 4:4 po akcji Vidacic. Biało-czerwone szybko jednak opanowały sytuację i odskoczyły raz jeszcze (9:4). Ponownie jednak straciły przewagę, a rywalki wyrównały blokiem (9:9). Polki jednak cały czas utrzymywały niewielkie prowadzenie (19:15). Ostatecznie wygrała seta różnicą 5 oczek, a set zakończył atak Anny Fiedorowicz.

W drugą odsłonę meczu lepiej weszły Serbki, dobrze serwowała Krickovic, działał blok (6:0). To  one były stroną dominującą  w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Polki nie miały praktycznie nic do powiedzenia w tej części seta (13:5). Biało-czerwone zdobyły się  jednak na zryw i zbliżyły na 11:14 po ataku Fiedorowicz. Serbki uciekły znów, tym razem na 17:11, ale Polki nadal walczyły i zbliżyły na 16:17. Do wyrównania doszło przy stanie 20:20 przez zagrywce Brzozy. Serbki znów odskoczyły na dwa oczka (23:21), ale po chwili na tablicy znów był remis (24:24). Ostatecznie końcówka należała do Serbek, które zachowały więcej zimnej krwi.

W kolejnym secie Polki rozpoczęły od prowadzenia 2:0. Biało-czerwone sukcesywnie budowały przewagę (10:6, 12:7). Nasze młode siatkarki przeważały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i ostatecznie pozwoliły rywalkom ugrać zaledwie 12 punktów. Polki przede wszystkim znakomicie zagrywały notując w tej fazie meczu 7 asów.

W czwartej części meczu lepsze na początku były Serbki (5:1). Polki podkręciły jednak tempo, najpierw wyrównały na 7:7, a po chwili przeważały dwoma oczkami. Przeciwniczki doprowadziły do remisu 12:12, ale wkrótce było już 17:13 dla Polek. Rywalki zerwały się do walki i wyrównały w jednym ustawieniu na 17:17, a po chwili odskoczyły na dwa oczka. Zapas ten utrzymały do końca seta i o losach meczu zdecydował tie-break.

W nim było już 4:2 dla Serbek, Polki jednak wyrównały na 6:6. Kilka minut później znaczną przewagę zbudowały sobie Serbki (12:8). Do samego końca to one nadawały ton boiskowym wydarzeniom i mogły cieszyć się z udanego zakończenia turnieju.

Polska – Serbia 2:3
(25:20, 24:26, 25:12, 23:25, 9:15)

Polska: Sobanty (13), Brzoza (12), Fiedorowicz (20), Walczak (2), Serafinowska (15), Jaroń (12), Siuda (libero) oraz Dombrowska, Jucha, Koterba
Serbia: Mihajlovic (26), Krickovic (5), Vidacic (19), Danilovic (17), Antic (5), Stanojevic (5), Ruzic (libero) oraz Ostojic, Samardzic, Miljevic

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.