Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Siedlcach triumfowali gospodarze

W Siedlcach triumfowali gospodarze

KPS Siedlce pokonał 3:2 Lechię Tomaszów Mazowiecki w meczu o pierwsze miejsce w turnieju towarzyskim w Siedlcach. MVP został wybrany Janusz Górski. Natomiast w zespole tomaszowian wyróżniony został Mateusz Piotrowski. W spotkaniu o trzecie miejsce BAS Białystok pokonał Polski Cukier MKS Avia Świdnik 3:0. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną w naszym kraju zawody odbyły się bez udziału publiczności.

W sobotę podczas turnieju towarzyskiego w Siedlcach jako pierwsze zostało rozegrane spotkanie o 3. miejsce. Po przeciwnych stronach siatki stanęli siatkarze BAS-u Białystok oraz Polskiego Cukru MKS Avia Świdnik. Drużyny rozegrały trzy sety. W pierwszej partii do połowy gra toczyła się pod dyktando podopiecznych Witolda Chwastyniaka (8:6 i 16:12). Następnie białostoczanie zaczęli odrabiać starty. Ręki w ataku nie zwalniał Kacper Wnuk 18:18. W końcówce BAS objął prowadzenie i kontrolował grę do końca, wygrywając 25:21.

Początek drugiego seta to kopia wcześniejszego. Dość szybko na dwupunktowe prowadzenie wyszli siatkarze ze Świdnika. Dobry poziom ataku utrzymywał Mateusz Rećko 8:6. BAS ani myślał się poddać i w tym fragmencie meczu dużo wcześniej zaczął odrabiać straty. Na słowa uznania zasłużyła gra Jana Lesiuka 16:14. Co prawda w końcowej fazie tej partii Polski Cukier MKS Avia prowadził 21:19, ale pozwolił rywalom zbliżyć się z wynikiem, a następnie proste błędy zaważyły na tym, że przegrał 23:25.

Trzecia część sobotniego meczu do jej połowy była bardzo wyrównana. Drużyny grały praktycznie punkt za punkt 8:6 i 15:16. Zaciętej walki nie brakowało do końca tej partii. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili podopieczni Marka Antoniuka 25:18, wygrywając tym samym całe spotkanie 3:0.

Następnie rozegrano mecz o zwycięstwo w całym turnieju. Początek pierwszej partii był wyrównany. Zespoły grały punkt za punkt 7:7 i 11:11. W połowie seta serią dobrych zagrywek popisał się Szymon Bereza 14:12. W kolejnych akcjach tomaszowianie nie wystrzegali się prostych błędów w ataku, m.in. Mateusz Piotrowski (16:19). Za to ręki w polu serwisowym nie zwalniał Radosław Nowak. Lechia nie miała zamiaru się poddać. W końcówce doprowadziła do remisu 20:20. Po stronie gości bardzo dobrze zaczął funkcjonować blok 23:20. Wygraną pewnym atakiem ze środka przypieczętował Wiktor Rajsner 25:22.

Drugi set z wysokiego „c” rozpoczął się dla podopiecznych Bartłomieja Rebzdy 7:1. Serią bardzo dobrych zagrywek popisał się Dawid Sokołowski 13:4. Gospodarze nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać rozpędzonych przeciwników 9:19. Za to tomaszowianie do końca utrzymali koncentrację i zwyciężyli pewnie 25:15.

KPS szybko wyciągnął wnioski z porażki. W kolejnej partii dość szybko objął prowadzenie 8:4. Z akcji na akcję coraz skuteczniejszy był Kańczok 11:8. Warto pokreślić również dobry serwis Janusza Górskiego 12:9. Podopieczni Mateusza Grabdy nie dali sobie już wyrwać z rąk zwycięstwa w tym secie 25:19. W ostatniej akcji tej części spotkania na lewym skrzydle został zablokowany Sokołowski.

Gospodarze poszli za ciosem i w czwartym secie dość szybko wypracowali kilka oczek przewagi 8:4. Zaczęli wykorzystać proste błędy tomaszowian 15:9. Drużynie z Tomaszowa Mazowieckiego nie można było odmówić walki i zaangażowania. Jednak w tej partii musieli uznać wyższość KPS-u 18:25. Tie-breaka od pewnego ataku rozpoczął Ziemnicki. Przed zmianą stron dwa oczka przewagi wypracowali siedlczanie 8:6. Chwilę przed krótką przerwą w aut piłkę zaatakował Rajsner. KPS Siedlce do końca utrzymał koncentrację i wygrał w ostatnim secie 15:10 i całym meczu 3:2. Ostatni punkt w secie zdobył Ogrodniczuk 15:10.

Wszystkie mecze turnieju rozgrywane były w hali ZSP nr 3 przy ul. Księdza Jana Popiełuszki 8 w Siedlcach. Niestety, ze względu na panującą w naszym kraju pandemię koronawirusa i aktualną sytuację epidemiologiczną zawody odbywają się bez udziału publiczności.