Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Znamy kolejnych uczestników Memoriału Gołasia!

Znamy kolejnych uczestników Memoriału Gołasia!

fot. PressFocus

Pod koniec wakacji do Zalasewa pod Swarzędzem zawitają gwiazdy światowej siatkówki, żeby wziąć udział w XIX Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. Poznaliśmy już trzech uczestników wydarzenia. W turnieju oprócz Projektu Warszawa zobaczymy dwa inne zespoły z PlusLigi.

W dniach 31 wrześnie – 1 września rozegrany zostanie XIX Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia, upamiętniający zmarłego reprezentanta Polski. – To już szósta edycja Agrobex Memoriału Gołasia, którą będziemy mieli zaszczyt gościć – wspomniał burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek. Do wielkopolskiego Zalasewa przyjadą cztery zespoły, które zawalczą o zwycięstwo w turnieju. Na ten moment organizatorzy przedstawili trzech uczestników imprezy.

Obrońcy tytułu

Projekt Warszawa był pierwszym potwierdzonym przez organizatorów uczestnikiem turnieju. Informacja o udziale w memoriale stołecznych siatkarzy została przekazana jeszcze przed końcem ligowej rywalizacji. Zwycięzcy Pucharu Challenge oraz brązowi medaliści tegorocznej PlusLigi przyjadą do Zalasewa w celu obrony wywalczonego przed rokiem tytułu. – Udział w Memoriale Arkadiusza Gołasia jest dla nas wspaniałą okazją do wspomnienia znakomitego człowieka i siatkarza, jakim był Arek – dodał  wiceprezes Projektu Warszawa, Piotr Gacek.

Dwie kolejne karty odkryte

Kolejnym zespołem , którego kibice siatkówki zobaczą w Zalasewie jest trzykrotny triumfator Ligi Mistrzów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, dla której miniony sezon nie był zbyt łaskawy. Drużyna mierzyła się z wieloma kontuzjami i wyzwaniami oraz ostatecznie nie awansowała do fazy play-off. Kędzierzyński zespół po zakończonej rywalizacji w PlusLidze rozpoczął przebudowę składu. Turniej pod koniec wakacji będzie jednym z pierwszym do przedstawienia możliwości nowej drużyny. – Jesteśmy na etapie wielu zmian, w tym przede wszystkim na etapie przebudowy naszej drużyny – powiedziała prezes ZAKSA S.A. Jadwiga Cichoń.W najbliższym czasie będziemy informować o wzmocnieniach naszej kadry – dodała. – Od zawsze wierzymy w ZAKSĘ, jesteśmy pewni że w przyszłym sezonie zespół wróci na właściwe tory. Nasi kibice jako pierwsi będą mogli zobaczyć nowy skład tej drużyny. I bardzo nas to cieszy – wspomniała założycielka Fundacji Memoriału Arkadiusza Gołasia Anna Sumelka.

Ostatnim na ten moment znanym zespołem jest PGE GiEK Skra Bełchatów, którą pod swoje skrzydła wziął trener Gheorghe Cretu. – W ubiegłym sezonie nasz klub miał już okazję zaznać wielkopolskiej gościnności podczas Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia – powiedział prezes KPS Skra Bełchatów S.A. Wiesław Deryło.Turniej ten daje gwarancję najwyższego poziomu sportowego. Tego właśnie przed startem PlusLigi potrzebuje nasza drużyna. Pomoże nam to zgrać się w nowym składzie. Po takim mocnym przetarciu będziemy mogli rozpocząć walkę o ligowe punkty – dodał.  Bełchatowska drużyna jest w trakcie kompletowania składu na kolejny sezon. Na ten moment niewiele wiadomo o kolejnych zawodnikach, którzy mogą dołączyć do Skry.

 

Zobacz również:
Młodzieżowy Mistrz Polski z długoletnim kontraktem w Skrze

źródło: Memoriał Arka Gołasia

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved