Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Młodzieżowy mistrz Polski z długoletnim kontraktem w Skrze

Młodzieżowy mistrz Polski z długoletnim kontraktem w Skrze

fot. PZPS/Krzysztof Różański.

PGE GiEK Skra Bełchatów ponownie stawia na młodzież. Długoletni kontrakt z klubem ma już Przemysław Kupka. Teraz włodarze bełchatowskiego zespołu sięgnęli po kolejnego młodego siatkarza – Błażeja Bienia. Początkowo siatkarz będzie zdobywał doświadczenie na wypożyczeniu na pierwszoligowych parkietach. – Już od długiego czasu, w szczególności Michał Bąkiewicz – koordynator Akademii Skry, obserwował postępy Błażeja Bienia. To młody zawodnik o naprawdę dużych umiejętnościach i perspektywach rozwoju. Tym bardziej cieszy nas podpisany kontrakt. Jest to dla naszego klubu duża inwestycja w przyszłość – powiedział Wiesław Deryło, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Młody talent na rozegraniu

PGE GiEK Skra Bełchatów wiele lat temu współpracowała z AZS-em Częstochowa. Pod koniec kwietnia klub ogłosił współpracę z Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, której celem jest stworzenie możliwości rozwoju dla najbardziej obiecujących talentów siatkarskich. Za takiego uważany jest Błażej Bień.

19-letni rozgrywający rozpoczynał przygodę w Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Błażej Bień występował w barwach AZS-u w II lidze. Wraz z częstochowską ekipą w sezonie 2021/2022 sięgnął po mistrzostwo Polski kadetów, zaś w minionym sezonie po mistrzostwo Polski juniorów. W obu turniejach został wybrany MVP finałów. – Czy mistrzostwo Polski i MVP turnieju motywują mnie? Ciężkie pytanie, na pewno w jakimś stopniu motywują i utwierdzają w przekonaniu, że w przeszłości podejmowałem dobre decyzje sportowe. Ostatnie finały wspominam bardzo dobrze także ze względu na to, że razem z chłopakami w drużynie stworzyliśmy naprawdę fajną atmosferę – mówił w rozmowie ze Strefą Siatkówki w ramach cyklu „Skazani na sukces”.

Poczeka na debiut w PlusLidze

Błażej Bień podpisał czteroletni kontrakt z PGE GiEK Skrą Bełchatów. Siatkarz w najbliższym sezonie nie dostanie jednak szansy na debiut w PlusLidze. Podczas rozgrywek 2024/2025 rozgrywający będzie ogrywać się i zdobywać cenne doświadczenie na wypożyczeniu w I lidze mężczyzn. Rozgrywający nieoficjalnie łączony jest z BKS-em Visłą Proline Bydgoszcz.

Młodzieżowy mistrz Polski ma za sobą już debiut w bełchatowskich barwach. Siatkarz pomagał PGE GiEK Skrze Bełchatów w przygotowaniach do sezonu 2023/2024. Błażej Bień reprezentował ją w meczu sparingowym z Barkomem Każany-Lwów oraz podczas V Memoriału im. Janusza Sikorskiego w Częstochowie. – Dołączenie Błażeja Bienia do naszej drużyny to jeden z elementów współpracy z AZS-em Częstochowa. Ma ona na celu rozwój największych talentów siatkarskich – przyznał wiceprezes KPS Skra Bełchatów S.A. Tomasz Koprowski. – Już od długiego czasu, w szczególności Michał Bąkiewicz – koordynator Akademii Skry, obserwował postępy Błażeja Bienia. To młody zawodnik o naprawdę dużych umiejętnościach i perspektywach rozwoju. Tym bardziej cieszy nas podpisany kontrakt. Jest to dla naszego klubu duża inwestycja w przyszłość – powiedział Wiesław Deryło, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved