Strona Główna > Aktualności > Złota LE M: Turcy nadal niepokonani, pierwszy triumf Czechów

Złota LE M: Turcy nadal niepokonani, pierwszy triumf Czechów

W ten weekend grają wszystkie grupy Złotej Ligi Europejskiej. Nadal niepokonani pozostają Turcy, którzy dość pewnie rozprawili się z kadrą Białorusi. Wygraną na swoim koncie zanotowali również Belgowie oraz Ukraińcy, natomiast z pierwszego zwycięstwa mogli cieszyć się czescy siatkarze.

Grupa A:

W weekend do walki w złotej Lidze Europejskiej wrócili siatkarze w grupie A. Estonia dość łatwo uporała się z Hiszpanią, choć w premierowej odsłonie musiała uznać wyższość zawodników z południa Europy. W trzech kolejnych podopieczni Cedrica Enarda nie pozwolili przeciwnikom dobrnąć do granicy 20 oczek. Liderem po stronie estońskiej kadry był Oliver Venno, zdobywca 26 punktów, przy wysokiej – 70% skuteczności ofensywy.

Estonia – Hiszpania 3:1
(22:25, 25:13, 25:18, 25:16)

Więcej emocji przyniósł drugi mecz w grupie A. Belgia wygrała dwie pierwsze, zacięte sety z Łotwą. W trzecim Łotysze przedłużyli jeszcze losy spotkania, ale trzecie wyraźnie padła łupem Belgów. Rywalom nie pomogło 15 bloków, a świetne zawody rozegrał Tomas Rousseaux. Nowy-stary przyjmujący GKS-u Katowice miał na swoim koncie aż 23 oczka,

Łotwa – Belgia 1:3
(28:30, 23:25, 25:19, 16:25)

Kolejny triumf na swoim koncie zapisali siatkarze z Ukrainy. Co prawda w drugim secie musieli uznać wyższość Rumunów, ale w pozostałych byli lepsi od rywali. Do końca ważyły się losy czwartej części pojedynku, ale ta ostatecznie 29:27 wygrali podopieczni Ugisa Krastinsa, którzy są niepokonani w grupie B. Skrzydłowi stanowili o sile ukraińskiej kadry. Po 16 punktów mieli Dmytro Witrskij oraz Oleg Płotnicki, a 15 dopisał do tego dorobku Jan Jereszczenko.

Rumunia – Ukraina 1:3
(25:15, 20:25, 18:25, 27:29)

Nie było niespodzianek w grupie C. Turcy w trzech setach odprawili z kwitkiem Białoruś, a najbardziej zacięta była druga odsłona. Ekipa znad Bosforu dominowała jednak w ofensywie, do tego 11 razy zatrzymywała ataki rywali.  Znów z dobrej strony pokazał się Adis Lagumdzija, który tym razem wywalczył 19 oczek.

Turcja – Białoruś 3:0
(25:20, 25:23, 25:19)

Pierwsze zwycięstwo zapisali na swoim koncie Czesi, którzy bez straty seta pokonali Portugalię, a potrzebowali do tego zaledwie 74 minut. Czesi skończyli 58% swoich ataków, przy zaledwie 40% rywali. W szeregach naszych południowych sąsiadów nie zawiedli Michal Finger oraz Lukas Basina, każdy z nich miał po 16 punktów na swoim koncie. Tym samym Czesi wyprzedzili Portugalię w tabeli gr. C.

Czechy – Portugalia 3:0
(25:20, 25:20, 25:18)