Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > ZAKSA podzieliła los Chemika. Klub bez wsparcia kluczowego sponsora

ZAKSA podzieliła los Chemika. Klub bez wsparcia kluczowego sponsora

Nie tak dawno Chemik Police stracił kluczowego sponsora w trakcie trwania sezonu. Teraz Grupa Azoty ze względu na wewnętrzne problemy finansowe, zdecydowała się wypowiedzieć umowę również ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Trzykrotni zwycięzcy Ligi Mistrzów, podzielili zatem los Chemika Police i zostali bez głównego sponsora.

problemy chemika

Pod koniec marca Grupa Azoty oficjalnie poinformowała o zaprzestaniu sponsorowania Chemika Police. Powodem była trudna sytuacja finansowa spółki, w której nowo powołany zarząd musiał wdrożyć plan naprawczy. Chemik dokończył sezon zdobywając mistrzostwo Polski, ale przyszłość klubu nie jest na ten moment jasna.

plan naprawczy

Problemy w Grupie Azoty spowodowały, że spółka musi zrezygnować z działań sponsoringowych w najbliższym czasie. Według informacji przekazanych przez rzecznika prasowego Grupy Azoty, głównym powodem jest sposób w jakich prowadzone były dotychczasowe działania w tym zakresie. Mimo kłopotów w spółce i wycofaniu ze sponsorowania Chemika Police, los ZAKSY nie wydawał się zagrożony. Jak się okazuje sytuacja okazała się na tyle trudna, że Grupa Azoty postanowiła podjąć kolejne drastycznie kroki.

zaksa traci sponsora

Wedle informacji przekazanych przez Grupę Azoty, spółka postanowiła wycofać się również ze sponsorowania ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Wiadomość ta, z pewnością jest sporym problemem dla klubu z Kędzierzyna-Koźla. Grupa Azoty, przestanie wspierać ZAKSĘ już od 30 czerwca. Kędzierzynianie stoją zatem przed wielkim wyzwaniem, ponieważ kolejny sezon Plusligi będzie wyjątkowo wymagający. Walka o byt w lidze będzie niezwykle zacięta, a utrata głównego sponsora nie ułatwia ZAKSIE sytuacji. Kontrakty z nowymi zawodnikami zostały już podpisane i wedle doniesień medialnych, do klubu z Kędzierzyna-Koźla może trafić nawet Bartosz Kurek. 

światełko w tunelu

Warto zaznaczyć, że zarówno w przypadku Chemika Police jak i ZAKSY, Grupa Azoty jest zaangażowana właścicielsko. Z tego powodu, spółka podejmuje wszelkie możliwe działania, aby zabezpieczyć funkcjonowanie klubów w przyszłym sezonie. Te działania uwzględniają m.in. zaangażowanie w proces poszukiwania sponsorów. – Jesteśmy w stałym kontakcie z prezesami klubów sportowych, szukamy potencjalnych synergii z naszymi partnerami biznesowymi i wychodzimy z propozycjami wspólnych działań promocyjnych, również z wykorzystaniem infrastruktury Grupy Azoty. Harmonogram tych działań jest na bieżąco aktualizowany. Do końca czerwca wspólnie z Zarządami klubów planujemy wypracować kierunkowe rozwiązania w tym zakresie zarówno dla ZAKSY, jak i Chemika Police – informuje Monika Darnobyt, rzecznik prasowy Grupy Azoty.

Zobacz również:
Jaka przyszłość czeka Chemika? Anioł: Nie mamy nawet budżetu

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2024-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved