Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Będzie piąty sezon wychowanka w klubie PlusLigi

Będzie piąty sezon wychowanka w klubie PlusLigi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Indykpol AZS Olsztyn zdecydował się na przedłużenie współpracy z Jakubem Ciunajtisem. Dla wychowanka olsztyńskiego klubu sezon 2024/2025 będzie już piątym spędzonym na parkietach PlusLigi.  

 

Wychowanek zostaje

Indykpol AZS Olsztyn sukcesywnie informuje o przedłużeniach kontraktów z poszczególnymi zawodnikami. Wiadomo już, że w jego barwach w kolejnych rozgrywkach zagrają Moritz Reichert, Nicolas Szerszeń, Szymon Jakubiszak, Manuel Armoa, Mateusz Janikowski, Jakub Majchrzak i Karol Jankiewicz . Do tego grona dołączył Jakub Ciunajtis, dla którego najbliższe rozgrywki będą już piątymi spędzonymi w zespole z Olsztyna.

 

Jakub Ciunajtis urodził się 6 sierpnia 1998 roku w Pasłęku. Jest wychowankiem AZS Olsztyn, gdzie u boku trenera Sergiusza Salskiego rozpoczął przygodę z siatkówką. W sezonie 2016/2017 był podstawowym libero Indykpolu AZS Olsztyn w rozgrywkach Młodej Ligi, stanowiącej zaplecze seniorskich rozgrywek PlusLigi. Następnie przez trzy kolejne sezony stanowił o sile drugoligowego AZS UWM Olsztyn.

 

Będzie piąty sezon w Indykpolu

Później został rzucony na głęboką wodę, bowiem z II ligi od razu trafił do siatkarskiej ekstraklasy. Sezon 2020/2021 był dla niego pierwszym spędzonym w PlusLidze w barwach Indykpolu AZS. W olsztyńskim klubie występuje do dziś. W czterech poprzednich sezonach w jego barwach rozegrał w elicie 48 spotkań, a ostatnio o miejsce w składzie na pozycji libero rywalizował z Kubą Hawrylukiem.

 

Zobacz również

Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2024/2025

źródło: Indykpol AZS Olsztyn - materiały prasowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved