Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Czwarta zawodniczka przedłużyła współpracę z Budowlanymi

Czwarta zawodniczka przedłużyła współpracę z Budowlanymi

fot. Michał Szymański

Kolejne informacje dotyczące składu na nowy sezon napłynęły z Grot Budowlanych Łódź. Klub poinformował, że w jego barwach nadal będzie występowała Weronika Sobiczewska. 25-letnia atakująca jest już czwartą zawodniczką, która przedłużyła kontrakt z łódzkim zespołem, a sezon 2024/2025 będzie dla niej drugim spędzonym w barwach Budowlanych.

 

Kolejne przedłużenie

Trwa seria przedłużeń kontraktów w Grot Budowlanych Łódź. Po Justynie Łysiak (libero), Małgorzacie Lisiak (środkowa), Ewelinie Wilińskiej (rozgrywająca) przyszedł czas na Weronikę Sobiczewską, dla której sezon 2024/2025 będzie drugim spędzonym w łódzkim zespole.

 

25-letnia atakująca pierwsze siatkarskie kroki stawiała w zespołach UKS Ósemka Siedlce oraz SMS PZPS Szczyrk. został szybko dostrzeżony, dzięki czemu kontynuowała swoją karierę w SMS PZPS Szczyrk. W 2017 roku była zawodniczką San-Pajdy Jarosław, a po roku przeniosła się do UNI Opole, w którym grała przez dwa sezony. W sezonie 2020/2021 reprezentowała barwy WTS Solna Wieliczka, a jej dobra postawa została dostrzeżona przez kluby TAURON Ligi. W efekcie w kolejnym sezonie zasiliła szeregi ŁKS-u Commercecon Łódź. W sezonie 2022/2023 była siatkarką BKS-u BOSTiK ZGO Bielsko-Biała.

 

W kolekcji medalowej Weroniki Sobiczewskiej znajduje się złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski z 2019 roku, srebrny medal I ligi kobiet z 2020 roku (oba wywalczone w Opolu), a także brązowy medal mistrzostw Polski z ŁKS-em Commercecon Łódź.

 

„Dobrze czuję się w Łodzi”

Przed poprzednimi rozgrywkami zdecydowała się na powrót do Łodzi, ale tym razem zasiliła Grot Budowlanych Łódź, gdzie o miejsce w podstawowym składzie rywalizowała z Aną Bjelicą. – Bardzo dobrze czuję się w Łodzi, dlatego cieszę się, że zostaję w Budowlanych. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie jeszcze lepszy niż poprzedni. Do zobaczenia – powiedziała Weronika Sobiczewska, atakująca Grot Budowlanych Łódź.

 

W poprzednim sezonie wystąpiła ona w 21 spotkaniach, w których zgromadziła na swoim koncie 70 punktów, z czego 5 na zagrywce i 2 w bloku, a w ataku osiągnęła 37,5% skuteczności. – Weronika wiele razy pokazała się z dobrej strony na parkiecie. To pracowita siatkarka z dużymi możliwościami rozwoju. Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie rozwinie skrzydła w naszej drużynie – powiedział Marcin Chudzik, prezes Budowlanych.

 

Zobacz również

Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2024/2025

źródło: Budowlani Łódź

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved