Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Grot Budowlani Łódź przedłużył kontrakt z kapitan drużyny

Grot Budowlani Łódź przedłużył kontrakt z kapitan drużyny

fot. Michał Szymański

Grot Budowlani Łódź po otarciu się o podium tegorocznej TAURON Ligi szykuje się na kolejny sezon i walkę o powrót do pozycji medalowych. Jednym z kluczowych kroków dla dalszego budowania zespołu ma być przedłużenie kontraktu z kapitan drużyny, Eweliną Wilińska. To nie pierwszy raz, kiedy rozgrywająca gra w barwach łódzkiego zespołu, tym razem zdecydowała się jednak zostać na dłużej.

 

Długa historia

Ewelina Wilińska po raz pierwszy z Budowlanymi Łódź związała się w sezonie 2017/18. Wtedy też zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski, Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Pomimo niesamowicie udanego sezonu, rozgrywająca nie pojawiła się w kolejnych latach w barwach łódzkiego klubu aż do sezonu 2022/23, kiedy zdecydowała się do Łodzi powrócić. Wtedy po raz kolejny wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski. Podobnie zakończyć mógł się również sezon 2023/24, w którym jednak łodzianki uległy BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała, zajmując ostatecznie czwartą pozycję. Ta sytuacja pozostawiła niedosyt, który kapitan postanowiła nadrobić zostając z Budowlanymi Łódź na dłużej.

 

Apetyt rośnie

Decyzja o powrocie do Łodzi i szybkie pojawienie się kolejnego medalu dały nadzieję na więcej. Niestety sezon 2023/24 zakończył się nie po myśli Budowlanych Łódź. Zawodniczki nie planują jednak na tym poprzestać, a klub już szykuje się na wzmocnienie ekipy i poprowadzenie jej do kolejnych sukcesów, razem z kapitan. – Ewelina jest bardzo ważnym punktem w zespole. To doświadczona siatkarka, która daje wiele tej drużynie i w każdym meczu zostawia serducho na boisku. Tym bardziej jestem zadowolony, że dwa sezony temu wróciła do Grot Budowlanych, a teraz możemy komunikować ponowne przedłużenie kontraktu – skomentował prezes klubu z łodzi Marcin Chudzik. – Czuję się tu jak w domu i nie mogłabym rozstać się z Budowlanymi i z kibicami. Po ostatnim sezonie mamy apetyt na znacznie więcej i pewność, że nas na to stać – podsumowała Wilińska.

 

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi https://siatka.org/wyniki/ligi-polskie1sezon-2024-20251transfery-sezon-2024-20251/wynik-tr/karuzela-transferowa-2024-2025-tauronliga/

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved