Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Warszawa: Zwycięstwo Gruszczyńskiej i Wachowicz w polskim meczu

BPT Warszawa: Zwycięstwo Gruszczyńskiej i Wachowicz w polskim meczu

Agata Ceynowa i Julia Kielak przegrały w pierwszej rundzie pucharowej z ukraińską parą Makhno/Rylova. Polki kończą tym samym udział w turnieju Beach Pro Tour w Warszawie, na dziewiątym miejscu. Z polskiego meczu, zwycięsko wyszły Gruszczyńska i Wachowicz, a Kociołek i Łodej odpadły z turnieju.

Ceynowa/Kielak żegnają się z turniejem

Początek pierwszego seta był dość wyrównany, ale tylko przez kilka akcji (4:4). Ukrainki szybko zaczęły wywierać presję na polskiej parze (9:5). Polki starały się nawiązać walkę, ale przeciwniczki zdobywały kolejne punkty, głównie za sprawą błędów biało-czerwonych (14:7). W drugiej części seta Ukrainki popisały się serią udanych akcji i prowadziły już 19:9. Set zakończył się błędem w ataku Polek (10:21).

W drugim secie, dobrze dysponowane Ukrainki szybko wyszły na prowadzenie (5:2). Makhno i Rylova za sprawą dobrej zagrywki, zdobywały kolejne cenne punkty (9:3). Po przerwie technicznej, rywalki Polek zaczęły powiększać prowadzenie i pewnie zmierzały do wygranej (16:9). Polki mimo lepszej gry w końcówce, nie były w stanie odrobić strat i przegrały 15:21.

Ceynowa/Kielak [POL] – Makhno/Rylova [UKR] 0:2
(10:21, 15:21)

Gruszczyńska/Wachowicz lepsze w polskim meczu

Polski mecz, rozpoczął się od skutecznych akcji obu duetów (4:4). Pierwsze prowadzenie wypracowały Gruszczyńska i Wachowicz. Na przerwie technicznej, to właśnie one prowadziły 12:9. Katarzyna Kociołek i Marta Łodej zabrały się do odrabiania strat. Po kilku akcjach doprowadziły do remisu (14:14). Decydująca faza seta okazała się bardzo wyrównana. Polskie pary grały punkt za punkt i dopiero po grze na przewagi, minimalnie lepsze okazały się Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz (22:20).

Gruszczyńska i Wachowicz podbudowane zwycięstwem w pierwszym secie, dobrze rozpoczęły drugą partię (5:2). Dzięki skutecznej grze na siatce, zaczęły szybko powiększać przewagę (11:4). Kociołek i Łodej nie były w stanie poprawić wyniku i na przerwie technicznej przegrywały już 7:14. Kolejne akcje, to kontrolowana gra punkt za punkt i ciągłe prowadzenie Gruszczyńskiej i  Wachowicz (18:11). Błąd Katarzyny Kociołek, zapewnił Gruszczyńskiej i Wachowicz wygraną w drugim secie i awans do ćwierćfinału (21:12)

Kociołek/Łodej [POL] – Gruszczyńska/Wachowicz [POL] 0:2
(20:22, 12:21)