Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Warszawa: Gruszczyńska/Wachowicz w strefie medalowej

Beach Pro Tour Warszawa: Gruszczyńska/Wachowicz w strefie medalowej

fot. FIVB

W walce o półfinał Beach Pro Tour Futures w Warszawie kibice byli świadkami polsko-polskiego pojedynku Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio trafiły na Jagodę Gruszczyńską i Aleksandrę Wachowicz. Początek spotkania toczył się po myśli Ciężkowskiej/Łunio, ale szybko sytuacja odmieniła się. Gruszczyńska/Wachowicz w trakcie pierwszej odsłony przejęły inicjatywę i nie oddały jej już do końca spotkania. Tym samym to Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz awansowały do strefy medalowej.

Do ćwierćfinału Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio awansowały po wygraniu grupy D. W rozgrywkach grupowych Polki nie straciły nawet seta. W walce o półfinał trafiły na inny polski duet. Droga Jagody Gruszczyńskiej i Aleksandry Wachowicz była znacznie bardziej wyboista. Gruszczyńska/Wachowicz pierwszy mecz w grupie A przegrały z Ukrainkami 1:2, następnie pokonały Litwinki 2:0. W rywalizacji o ćwierćfinał wygrały z Kociołek i Łodej 2:0.

Początkowo skuteczniej punktowały Ciężkowska i Łunio, po bloku tego duetu było 6:4. Sytuacja zmieniła się przy zagrywkach Jagody Gruszczyńskiej. Od stanu 10:9 Ciężkowska/Łunio utknęły w jednym ustawieniu, z którego wyszły dopiero po celnym zagraniu Urszuli Łunio (11:15). W kolejnych akcjach skutecznie punktowała Aleksandra Wachowicz. Po zagraniu Gruszczyńskiej to ona wraz z Wachowicz miała piłki setowe. Pierwszą z nich Ciężkowska/Łunio obroniły, ale szybko kropkę nad i postawiła Gruszczyńska.

Pełna kontrola Gruszczyńskiej/Wachowicz

Podbudowane tym zwycięstwem Gruszczyńska/Wachowicz kontynuowały skuteczną grę w drugiej odsłonie, szybko wychodząc na prowadzenie 5:2. Serię przy zagrywkach Gruszczyńskiej zakończył dopiero blok Łunio (3:9). Za sprawą celnych zagrywek Magłorzaty Cieżkowskiej ten duet odrobił kilka punktów. Na siatce wciąż górowały jednak rywalki i po ataku Gruszczyńskiej było już 15:9. W kolejnych akcjach Cieżkowska i Łunio nie miały argumentów, by zatrzymać rozpędzonych rywalek. Od stanu 14:18 punktowały już tylko Gruszczyńska i Wachowicz. To za sprawą celnych zagrywek Aleksandry Wachowicz siatkarka wraz z Jagodą Gruszczyńską zapewniły sobie awans do półfinału.

W walce o finał Gruszczyńska/Wachowicz zagrają ze zwyciężczyniami spotkania Navas/Gonzalez (PUR) – Helland-Hansen/Olimstad (NOR).

ćwierćfinał:
Ciężkowska/Łunio POL – Gruszczyńska/Wachowicz POL 0:2
(16:21, 14:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved