Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-21 K: Polska, Włochy, Serbia i Turcja w półfinale

ME U-21 K: Polska, Włochy, Serbia i Turcja w półfinale

Poznaliśmy już wszystkich półfinalistów mistrzostw Europy siatkarek do lat 21. Do Polski, Włoch i Serbii dołączyła Turcja. W najciekawszym czwartkowym meczu, decydującym o pierwszym miejscu w gr. I Serbki prowadził już z Włoszkami 2:0, ale Azzurre odwróciły losy meczu i pokonały rywala 21:19 w tie-breaku. Oznacza to, że zespół Serbii będzie półfinałowym rywalem biało-czerwonych, a Włoszki zagrają z Turczynkami.

Pierwszy czwartkowy mecz w grupie I mistrzostw Europy siatkarek do lat 21 był już tak naprawdę rywalizacją o 3. miejsce w grupie. Ani Ukrainki ani Austriaczki nie miały szans na awans do półfinału po porażkach w dwóch pierwszych meczach.

automaty online

Lepsze okazały się siatkarki zza naszej wschodniej granicy, które pokonały rywala 3:1, kończąc tym samym rywalizację w turnieju finałowym z jedną wygraną. Dla zespołu Austrii był to jedyny set wygrany na mistrzostwach Europu U-21.

Sporo emocji było w ostatnim meczu grupy I, który decydował o pierwszym miejscu w tabeli. W pierwszym secie Serbki pokonały po zaciętej walce reprezentację Włoch 25:23, a w drugim rozbiły rywala do 13 i wydawało się, że pewnie zmierzają ku wygranej. Świetnie grały Minja Osmajic (18 pkt.) oraz Branka Tica (17 pkt.), jednak zespół Włoch od trzeciego seta wydawał się odmieniony. Azzurre wygrały dwa kolejne sety do 17, doprowadzając do tie-breaka. W decydującej partii Serbki miały niewielką przewagę, ale doszło do walki na przewagi. W niej minimalnie lepsze okazały się Włoszki (21:19) i to one wygrały to spotkanie 3:2 i zajęły pierwsze miejsce w grupie, zachowując miano niepokonanych. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu (po 16) zdobyły Loveth Omoruyi oraz Emma Cagnin.

Wyniki czwartkowych meczów w gr. I:
Ukraina – Austria 3:1
(25:18, 21:25, 25:15, 25:11)
Serbia – Włochy 2:3
(25:23, 25:13, 17:25, 17:25, 19:21)

W grupie II mecz Danii z Turcją decydował o tym, który z tych zespołów zagra w półfinale. Turczynki nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń i pewnie wygrały to spotkanie w trzech setach. Tylko w trzeciej partii zespół Danii zdołał przekroczyć 20 punktów, w dwóch pierwszych partiach nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Świetne spotkanie rozegrała Ipar Kurt, która zdobyła dla swojej drużyny w tym meczu 23 punkty.

Reprezentacja Polski odniosła trzecie zwycięstwo w grupie, pewnie wygrywając 3:0 z Izraelem. Trener Bartłomiej Piekarczyk pozwolił zaprezentować się na boisku niemal wszystkim swoim zawodniczkom, a liderką biało-czerwonych w tym spotkaniu była Julita Piasecka, która zdobyła 22 punkty. Więcej o meczu TUTAJ.

W sobotnich półfinałach Polki zagrają z Serbią, a Włoszki zmierzą się z reprezentacją Turcji.