Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-19 K: Włoszki, Serbki i Holenderki pewne gry w półfinale

ME U-19 K: Włoszki, Serbki i Holenderki pewne gry w półfinale

Za nami przedostatnia kolejka fazy grupowej mistrzostw Europy juniorek. Miejsce w półfinale turnieju zapewniły sobie Włoszki, Serbki i Holenderki. O krok od osiągnięcia tego celu jest reprezentacja Polski, która po zaciętym, zakończonym tie-breakiem meczu pokonała Finlandię.

Na pierwszy ogień w grupie I poszły w środę reprezentacje Polski i Finlandii. Spotkanie okazało się bardzo zacięte. Lepiej rozpoczęły je rywalki biało-czerwonych, które wygrały pierwszą partię do 21. W kolejnej Polki wyrównały stan rywalizacji (25:23), ale po trzecim secie bliżej sukcesu były Finki. Ostatecznie o wyniku spotkania decydował tie-break, a w nim kropkę nad i postawiły nasze reprezentantki, które triumfowały do 12 i praktycznie zapewniły sobie awans do półfinału rozgrywek. Więcej o meczu TUTAJ.

Mniej wyrównane okazało się spotkanie Słowenek z Greczynkami. W trzech setach triumfowały w nim bowiem reprezentantki Słowenii. Po pierwszej, wygranej do 23 partii, drugą rozstrzygnęły one na swoją korzyść dopiero po grze na przewagi (29:27). W trzeciej odsłonie dopełniły dzieła, pokonując Grecję 25:18. Przed ostatnią kolejką spotkań do drugiej w tabeli Polski Słowenki tracą dwa punkty. Greczynki nie mają już szans na awans do półfinału.

Żadnych szans najsłabszej w tabeli Macedonii Północnej nie dały z kolei Włoszki, które zapewniły sobie tym samym zwycięstwo w grupie i awans do półfinału. Reprezentantki Italii rozgromiły swoje rywalki do zera, od początku do końca kontrolując przebieg spotkania. W pierwszej odsłonie rozbiły je do 13. W drugiej poszły za ciosem i tym razem pozwoliły Macedonkom na zdobycie jedynie 7 oczek. W secie numer trzy z kolei triumfowały do 14.

Polska – Finlandia 3:2
(21:25, 25:23, 23:25, 25:16, 15:12)
Słowenia – Grecja 3:0
(25:23, 29:27, 25:18)
Włochy – Macedonia Północna 3:0
(25:13, 25:7, 25:14)

W grupie II niepokonane pozostają reprezentantki Holandii. W czwartej kolejce fazy grupowej mierzyły się one z przedostatnią w zestawieniu Rumunią. Pomarańczowe nie pozwoliły rywalkom na sprawienie niespodzianki i dość pewnie pokonały je bez straty seta. Dwie pierwsze partie wygrały do 20 i 21, zaś w trzeciej triumfowały 25:23.

Drugą wygraną zapisały na swoim koncie reprezentantki Turcji, choć nie mają już szans na awans do półfinału. Ich spotkanie z najsłabszą w tabeli Szwajcarią, która nie wygrała dotąd żadnego starcia, również było trzysetowe. Turczynki od samego początku nie pozostawiły przeciwniczkom złudzeń. Mocno weszły w mecz, pokonując je do 12. W kolejnych partiach gra była nieco bardziej wyrównana, ale i tak pewne zwycięstwa, do 20 i 17 zapisały na swoim koncie zawodniczki z Kraju Półksiężyca.

Liderkami grupy pozostają Serbki, które nie dość, że wygrały wszystkie dotychczasowe starcia, to nie straciły w nich jeszcze żadnego seta. W czwartej kolejce sztuka ich pokonania nie udała się Chorwatkom. Serbki od początku narzuciły im swój styl gry i z każdą partią się rozkręcały.  W pierwszej i drugiej ich przewaga nie była jeszcze miażdżąca, bowiem wygrały je do 19 i 22. W trzecim secie górowały już wyraźnie, triumfując ostatecznie do 12.

Holandia – Rumunia 3:0
(25:20, 25:21, 25:23)
Turcja – Szwajcaria 3:0
(25:12, 25:20, 25:17)
Chorwacja – Serbia 0:3
(19:25, 22:25, 12:25)

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.