Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-18 M: Tylko trzy zespoły bez porażki

ME U-18 M: Tylko trzy zespoły bez porażki

Po trzech dniach rozgrywek grupowych mistrzostw Europy do lat 18 tylko trzy drużyny pozostają bez porażki. W grupie I są to Serbowie, a w grupie II Bułgarzy i Włosi, którzy zmierzą się między sobą we wtorek. Dla biało-czerwonych, którzy z bilansem 2-1 zajmują trzecie miejsce w grupie, kluczowe w walce o awans do półfinału będą dwa ostatnie spotkania ze Słowenią i reprezentacją Włoch.

Poniedziałkowe mecze w grupie I rozpoczęły się od starcia drużyn, które miały na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Pierwszego wyrównanego seta wygrali Finowie, jednak Francuzi świetnie zagrali w secie drugim i rozbijając rywali do 15 wyrównali stan meczu.

W kolejnych dwóch setach również górą byli Trójkolorowi i to oni zgarnęli niezwykle cenne trzy punkty, zamykając praktycznie rywalom drogę do półfinału. Świetne spotkanie w barwach francuskiej drużyny rozegrał Thomas Pujol, który zdobył 24 punkty.

Nie było niespodzianki w meczu gospodarzy z niepokonanym do tej pory zespołem Serbii. Serbowie w trzech szybkich setach rozbili Gruzinów, nie dając im żadnych szans i nie pozwalając w żadnej partii przekroczyć granicy 15 punktów. W trzecim secie młodzi siatkarze z Gruzji zdołali zdobyć… zaledwie 7 punktów. Liderem serbskiego zespołu był Luka Stepanović, który zdobył w tym meczu 11 punktów. Serbowie z kompletem zwycięstw są liderami tabeli i są niezwykle blisko awansu do półfinału.

Ostatni poniedziałkowy mecz w tej grupie świetnie rozpoczął się dla zespołu czeskiego, który wygrał 25:18 z Belgami. Były to jednak dobre złego początki. Belgowie od drugiego seta przejęli inicjatywę, dość pewnie wygrali trzy kolejne sety i to oni cieszyli się na koniec z wygranej i trzech punktów. To dało im awans na 2. miejsce w tabeli, a o tym, kto obok Serbii awansuje do półfinału może zdecydować czwartkowy mecz Belgii z Francją. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobył Eliot de Vleeschhauwer (18).

(18:25, 25:21, 25:17, 25:19)

W poniedziałkowych meczach gr. II emocje były tylko w jednym spotkaniu. Nie było ich w meczu Bułgarii z Grecją. Bułgarzy bardzo szybko rozprawili się w trzech setach z rywalami i z kompletem zwycięstw i punktów prowadzą w tabeli grupy II. Liderem drużyny po raz kolejny był Aleksandar Kandew (12 pkt.) i zespół z Bałkanów jest o krok od zapewnienia sobie miejsca w półfinale.

Również Polacy nie pozwolili na zbyt wiele rywalom. Biało-czerwoni pewnie w trzech setach pokonali Niemców, pozostając w grze o awans do półfinału. Świetne spotkanie rozegrał Igor Rybak (18 pkt.), a więcej o meczu można przeczytać TUTAJ. Dla Polaków kluczowe jeśli chodzi o awans do półfinału będą dwa ostatnie mecze grupowe – ze Słowenią i Włochami.

W ostatnim meczu tego dnia emocji nie brakowało. Słoweńcy wygrali pierwszego seta z Włochami, ci jednak okazali się lepsi w dwóch kolejnych partiach i objęli prowadzenie. Zespół Słoweni nie zamierzał się poddawać i doprowadził do tie-breaka, głównie dzięki skutecznej grze Luki Marovta (24 punkty). W decydującej partii Słoweńcy prowadzili dość wysoko przed zmianą stron boiska, potem jednak ich gra się załamała i to Włosi wygrali 15:12, zachowując miano niepokonanych w turnieju. Liderem włoskiego zespołu był Alessandro Bristot, który zdobył w tym meczu 23 punkty.