Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-18 M: Młodzi Polacy lepsi od Niemców

ME U-18 M: Młodzi Polacy lepsi od Niemców

fot. CEV

Siatkarze reprezentacji Polski odnieśli drugą wygraną w mistrzostwach Europy do lat 18. W trwającej w Gruzji fazie grupowej w poniedziałkowe popołudnie pokonali rówieśników z Niemiec w trzech setach.

W mecz świetnie weszli Polacy, którzy po błędach rywali i akcji Stanisława Chacińskiego wyszli na prowadzenie 6:1. Niemcy jednak przy zagrywce Neo Laumanna zaczęli odrabiać straty. Szybko doprowadzili do remisu, a po kontrze Daniela Gunthera odskoczyli na 12:10. Dzięki serwisowi Bartłomieja Potrykusa biało-czerwoni wrócili do gry.Dołożyli szczelny blok, a kontra Igora Rybaka pozwoliła im wejść w decydującą część premierowej odsłony z przewagą (20:17). W końcówce rywale popełniali błędy, a Potrykus przypieczętował sukces młodych Polaków (25:19).

W drugim secie biało-czerwoni poszli za ciosem. Po bloku Jakuba Nowaka odskoczyli od przeciwników na 7:2. Po akcji Chacińskiego wygrywali jeszcze 10:5, ale przy zagrywce Toma Borcherta Niemcy zbliżyli się na 10:11. Później jednak biało-czerwoni odzyskali inicjatywę, a po zbiciu Wiktora Gołębiowskiego zbudowali sobie nadwyżkę (15:12). Asy serwisowe dołożyli Rybak i Chaciński, a Niemcy byli coraz bardziej bezradni (20:15). W końcówce Polacy kontrolowali wynik, dołożyli szczelny blok, a atak Rybaka spowodował, że ta część meczu padła ich łupem 25:18.

Początek trzeciej partii był bardziej wyrównany, ale i w niej nasi siatkarze szybko zaczęli budować sobie przewagę. Po akcji Nowaka objęli prowadzenie 6:4. Rywale próbowali walczyć, ale ich strata urosła przy zagrywce Mateusza Szpernałowskiego (10:6). Skuteczne akcje w ataku Chacińskiego powodowały, że Polacy coraz bardziej kontrolowali boiskowe wydarzenia. Na siatce punktowali też Rybak i Nowak, a Polacy byli coraz bliżej wygranej (17:9) .Niemcy przy zagrywce Giulio Wahrlicha wyszli z dziesiątki, ale akcje Chacińskiego praktycznie przypieczętowały wygraną biało-czerwonych. W końcówce przypomniał o sobie jeszcze Potrykus, a Polacy zwyciężyli 25:17.

Polska – Niemcy 3:0
(25:19, 25:18, 25:17)

Składy zespołów:
Polska: Chaciński (11), Szpernalowski (1), Potrykus (10), Gołębiowski (5), Nowak (8), Rybak (18), Granieczny (libero) oraz Kubacki
Niemcy: Steffens (2), Baumann (5), Laumann (1), Gunther (6), Schein (3), Frobel (7), Turpe (libero) oraz Wahrlich (2), Borchert (1), Wehner (1) i Vahning (2)

Zobacz również
Wyniki i tabela II grupy mistrzostw Europy siatkarzy do lat 18

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę