Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-17 K: Złote Włoszki, brąz dla Niemek

ME U-17 K: Złote Włoszki, brąz dla Niemek

W Czechach zakończył się turniej finałowy mistrzostw Europy siatkarek do lat 17. Biało-czerwone zakończyły rywalizację na 5. miejscu. Najlepsze okazały się zawodniczki z Włoch, które w finale pokonały Turczynki. W walce o brąz Niemki 3:1 pokonały reprezentację Serbii.

Miejsca 5-8:

W rywalizacji o siódme miejsce zabrakło emocji. Słowenki dość wyraźnie przegrały premierową partię w starciu z Holandią, udało im się ugrać zaledwie 12 oczek. W kolejnych ich gra wyglądała już trochę lepiej, ale cały czas inicjatywa leżała po stronie holenderskiego zespołu. To on pewnie wygrał, nie tracąc seta, wygrały i zajęły siódme miejsce w mistrzostwach Europy.

Reprezentacja Polski skutecznie walczyła z Bułgarią o 5. miejsce w tym turnieju. Polki nie dały szans Bułgarkom, w żadnym z trzech setów rywalki nie były w stanie przekroczyć 20 oczek. Więcej o meczu tutaj

Słowenia – Holandia 0:3
(12:25, 22:25, 20:25)

Bułgaria – Polska 0:3
(20:25, 16:25, 20:25)

Mecz o 3. miejsce:

W rywalizacji o najniższy stopień podium po dwóch stronach siatki stanęły młode siatkarki z Niemiec i Serbii. Niemki wygrały dwie pierwsze partie dość pewnie, ale zawodniczkom z Bałkanów w trzecim secie udało się przedłużyć losy meczu. Nie były jednak w stanie doprowadzić do tie-breaka, w czwartej części pojedynku dominowały reprezentantki Niemiec, które zwycięstwem 25:16 zamknęły mecz o brąz.

Niemcy – Serbia 3:1
(25:21, 25:20, 21:25, 25:16)

Finał:

Walka o złoto miała rozstrzygnąć się pomiędzy Włoszkami i Turczynkami. Młode siatkarki z południa Europy zdominowały premierową odsłonę, by jednak w drugiej ulec rywalkom znad Bosforu. Italia kontynuowała jednak swoją dobrą passę także w tej kategorii wiekowej. Dość pewnie włoska kadra wygrała dwie następne sety i dzięki temu stanęła na najwyższym stopniu podium w Czechach.

Włochy – Turcja 3:1
(25:16, 23:25, 25:20, 25:22)