Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-17 K: Polki na 5. miejscu w Europie po wygranej z Bułgarią

ME U-17 K: Polki na 5. miejscu w Europie po wygranej z Bułgarią

Reprezentacja Polski kadetek w swoim ostatnim występie na mistrzostwach Europy do lat 17 pokonała w trzech setach rywalki z Bułgarii. Taki wynik zapewnił podopiecznym trenera Waldemara Kawki piąte miejsce w turnieju. Mimo przeciwności i urazów biało-czerwone zakończyły udział w ME z zaledwie dwoma porażkami i pięcioma wygranymi, z pewnością żałując grupowej przegranej z Turcją, która zamknęła im drogę do półfinału. Pocieszeniem może być fakt, że Polki uległy tylko mistrzyniom i wicemistrzyniom Starego Kontynentu.

Mecz rozpoczął się od prostych błędów Polek, które pozwoliły wyjść rywalkom na prowadzenie 5:1. Biało-czerwone wprawdzie szybko odrobiły straty, jednak Bułgarki znów odskoczył na cztery punkty (9:5). Dwa asy serwisowe Zofii Sobanty znów pozwoliły naszym siatkarkom zmniejszyć straty, ale przeciwniczki cały czas były o jeden dwa punkty lepsze. Dopiero po skutecznej zagrywce Zofii Brzozy naszym reprezentantkom udało się doprowadzić do remisu 15:15, a po chwili wyjść na prowadzenie 17:16. Polki wykorzystały bezradność w przyjęciu i proste błędy Bułgarek i po zagrywce Antoniny Serafinowskiej prowadziły już 21:17. W końcówce podopieczne trenera Waldemara Kawki nie dały już sobie odebrać prowadzenia. Skuteczny atak Brzozy i autowe zbicie rywalek dało im wygraną w pierwszym secie do 20.

Polki o wiele lepiej rozpoczęły drugą partię i trener zespołu z Bułgarii prosił o przerwę już przy stanie 6:1 dla biało-czerwonych. Rywalki, wykorzystując nasze problemy z przyjęciem, odrobiły straty (10:9), jednak potem seria dobrych zagrywek Oliwii Jaroń znów pozwoliła naszym siatkarkom na odskoczenie przeciwniczkom na kilka punktów (15:10). Po skutecznej zagrywce Zofii Brzozy było już 19:12 dla naszych siatkarek, a gdy dwukrotnie punkty z zagrywki zdobyła Antonina Serafinowska Polska prowadziła już 23:16. Środkowa reprezentacji Polski nie zeszła już z pola zagrywki do końca seta, którego biało-czerwone wygrały pewnie do 16.

Nasze reprezentantki poszły za ciosem i w secie trzecim bułgarski szkoleniowiec poprosił o przerwę już przy stanie 4:0 dla Polek. Pomogła, bo rywalki zaczęły grać o wiele lepiej i skuteczniej w ataku (7:6), w końcu doprowadzając do remisu 8:8. Przez jakiś czas trwała wyrównana walka punkt za punkt, potem jednak biało-czerwone znów odskoczył rywalkom (15:12). Zespół trener Kawki poczuł swoją szansę i grał coraz skuteczniej, a Bułgarki popełniały coraz więcej błędów (19:13). W końcówce zespół z Bułgarii próbował jeszcze szarpać, grał nieźle blokiem, ale nie był w stanie zagrozić już wygranej Polek. Seta wynikiem 25:20 i cały mecz zakończył autowy atak rywalek.

Bułgaria – Polska 0:3
(20:25, 16:25, 20:25)

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.