Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Grot Budowlani Łódź uzupełniły stawkę półfinalistów

TL: Grot Budowlani Łódź uzupełniły stawkę półfinalistów

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź nie obronią zdobytego przed rokiem mistrzostwa Polski. W Wielką Sobotę został rozegrany trzeci, decydujący mecz ćwierćfinałowy pomiędzy obiema łódzkimi zespołami. Lepsze okazały się zawodniczki Grot Budowlanych, które wygrały 3:0 i to one zagrają o awans do wielkiego finału z Grupą Azoty Chemikiem Police.

KTO ZAGRYWA TEN WYGRYWA

Pomimo dobrego występu Andrei Mitrović w drugim meczu trener Maciej Biernat postawił ponownie na parę przyjmujących – Jelena Blagojević, Mackenzie May. Po drugiej stronie mecz rozpoczęła para – Amanda Campos, Zuzanna Górecka. Obie drużyny na początek poczęstowały się asami serwisowymi i rozpoczęły wyrównaną walkę. Lekko na korzyść Budowlanych zaczęła przeważać skuteczność w kontrataku (14:18). Decyzje trenera gości obroniły się szybko, bo Amerykańska przyjmująca dała się we znaki linii przyjęcia ŁKS-u. Od jej serii wszystko zaczęło się dla Budowlanych układać jak po sznurku. Seta kiwką na opadający blok zakończyła Jelena Blagojević (15:25).

CORAZ LEPSZA OBRONA

Niesione energią pierwszego seta lepiej w drugą partię weszły Budowlane. Po dwóch blokach na Anastazji Hryszczuk (1:4) Alessandro Chiappini poprosił o pierwszą przerwę. Roberta Ratzke miała problemy we współpracy ze swoimi środkowymi. ŁKS-ianki zaczęły mozolne odrabianie strat. Głownie z pomocą dobrej obrony i Amandy Campos (9:9). Ich szczęście nie potrwało długo, bo skrzydłowym gospodyń coraz ciężej było się dobić do parkietu. Kolejną okazję w ataku zamykając seta wykorzystała Jelena Blagojević (20:25).

SERBSKA ZABÓJCZYNI

Trener Alessandro Chiappini postanowił rozpocząć trzecią partię parą przyjmujących – Amanda Campos, Julita Piasecka. Aleksandra Gryka pojawiła się zaś w miejscu Klaudii Alagierskiej. Kłopoty w przyjęciu Wiewiór trwały dalej, a Ana Bjelica poprawiała swoją skuteczność (7:10). Kolejne plasy tylko ułatwiały „gościom” tego spotkania pracę. Seria zagrywek Gryki dała ŁKS-owi ciut oddechu. Potem jednak w polu zagrywki kolejno pojawiły się Różyńska i Bjelica.

MVP: Ana Bjelica

ŁKS  Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 0:3
(15:25, 20:25, 20:25)

Stan rywalizacji  play-off: 2:1 dla Grot Budowlanych
awans : Grot Budowlani

Składy zespołów;
ŁKS Commercecon Łódź: Ratzke, Hryszczuk (12), Witkowska (5), Alagierska-Szczepaniak (1), Górecka (3), Campos (14), Drabek (libero) oraz Maj-Erwardt (libero), Zaborowska, Gryka (7), Piasecka (3), Dudek (1)
Grot Budowlani Łódź: Wilińska (1) , Bjelica (15), Lisiak (9), Różyńska (3), Blagojević (13), May (17), Łysiak (libero) oraz Łazowska