Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Budowlane Łódź wyrównały stan rywalizacji o brązowy medal

TL: Budowlane Łódź wyrównały stan rywalizacji o brązowy medal

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź wygrały drugie spotkanie o brązowy medal w TAURON Lidze z BKS-em Bielsko-Biała. Całe spotkanie toczyło się pod wyraźne dyktando gospodyń. Tym samym w rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1-1. Kolejne spotkanie pomiędzy tymi drużynami zostanie rozegrane w najbliższy piętek  Bielsku-Białej.

ZIMNY PRYSZNIC

Od początku meczu dało się zauważyć, że przegrana w pierwszym spotkaniu zadziałała na łodzianki jak zimny prysznic. Gospodynie broniły znacznie lepiej i były w stanie wykorzystać okazje w kontrataku. Swoją zagrywką rywalki długo straszyła Kinga Różyńska (20:16), a przyjezdnym nie pomagały popełniane błędy własne. Pojawienie się na boisku Regiane Bidias również nie poprawiło sytuacji BKS-u. Chwilę później seta atakiem z obiegnięcia zakończyła Małgorzata Lisiak (25:16).

WSZYSTKO W AUT

Pomimo kłopotów w pierwszej partii trener Bartłomiej Piekarczyk nie zdecydował się na żadne roszady w składzie. Bielszczanki lepiej weszły w drugą partię. Mackenzie May zaatakowała w aut (7:10). BKS w środkowej fazie seta dał się złapać na serii błędów w ataku (22:15). Wejście Regiane Bidias ponownie nie pomogło, a chwilę później seta ponownie zakończyła Lisiak (25:20).

ŻADNYCH ARGUMENTÓW

Trzecią partię przyjezdne rozpoczęły z duetem przyjmujących  – Regiane Bidias, Paulina Damaske. Trzeci set rozpoczął się podobnie do drugiego, ale to zespół z Łodzi lepiej pracował na siatce. Sytuacja w linii przyjęcia przyjezdnych stała się tak zła, że Joanna Ciesielczyk zastąpiła Julię Mazur. Kinga Różyńska szalała na środku (14:11). Bielszczanki nie były w stanie znaleźć żadnych argumentów w ofensywie. Wynik meczu przypieczętowała Małgorzata Lisiak (25:17)

MVP: Małgorzata Lisiak

Grot Budowlani Łódź – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 3:0
(25:16, 25:20, 25:17)

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 1-1

Budowlani: Wilińska (2), Lisiak (17), Bjelica (13), Różyńska (7), May (9), Blagojević (5), Łysiak (libero)
BKS: Nowicka (1), Borowczak (6), Pacak (5), Laak (7), Majkowska (1), Damaske (14), Mazur (libero) oraz Stachowicz, Abramajtys, Szczepańska-Pogoda, Bidia (6), Ciesielczyk (libero)