Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Czy po dwóch meczach poznamy już finalistki? (terminarz i plan transmisji)

TL: Czy po dwóch meczach poznamy już finalistki? (terminarz i plan transmisji)

We wtorek w TAURON Lidze rozpoczęła się walka półfinałowa toczona do dwóch zwycięstw. BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała podejmował u siebie PGE Rysice Rzeszów, drugą parę utworzyły Grupa Azoty Chemik Police i Grot Budowlani Łódź. W pierwszych spotkaniach po wygraną sięgnęły: drużyna z Rzeszowa, która potrzebowała do zwycięstwa aż pięciu setów oraz zespół z Polic, który gładko pokonał Grot Budowlane Łódź w trzech partiach. Terminy drugich meczów półfinałowych zaplanowane są na najbliższy piątek – 5.04.

Trudno wskazać faworyta

Bardzo wyrównane spotkanie rozegrały BKS Bielsko-Biała z Rysicami Rzeszów. Do końca ciężko było przewidzieć, kto przechyli na swoją stronę szalę zwycięstwa. Drużyna z Bielska-Białej prowadziła już 2:1 w setach, jednak w 4 partii liderki ekipy z Rzeszowa poprowadziły swój zespół do wygranej w tym secie. Tie-break zdecydowanie należał już do rzeszowskich Rysic. Wygrały go 15:8 i w konsekwencji cały mecz 3:2. Jest to szczególnie cenne zwycięstwo, gdyż odniesione na boisku rywala. Drugie spotkanie półfinałowe zostanie rozegrane w Rzeszowie na Podpromiu, w piątek o 17:30. W tej parze niełatwo jest wskazać faworyta. Czy Rysice Rzeszów wykorzystają atut własnego boiska? Czy będzie potrzebny 3. mecz, aby poznać finalistę z tej pary?

Zdecydowane zwycięstwo gospodyń

W drugiej parze półfinałowej Chemik Police nie dał większych szans na odniesienie zwycięstwa drużynie Grot Budowlanych Łódź. Można było się zastanawiać, jak do tej rywalizacji podejdą zawodniczki z Polic, gdyż sytuacja tego klubu w dalszym ciągu jest niepewna, mimo zmiany na stanowisku prezesa. Jednak spadku motywacji w drużynie nie było widać, wręcz przeciwnie siatkarki Chemika Police grały bardzo pewnie i wygrały to spotkanie 3:0. W żadnym secie nie pozwoliły łodziankom osiągnąć choćby 20. punktów. W zespole z Łodzi brakowało skuteczności w ataku. Siatkarki nie pokazały już takiej dyspozycji, jaką zaprezentowały w 3. meczu ćwierćfinałowym przeciwko ŁKS-owi Łódź. Czy Grot Budowlane Łódź będą jeszcze w stanie odwrócić losy tej rywalizacji, tym razem występując w roli gospodarza? Drugie spotkanie półfinałowe w tej parze zaplanowano na piątek o godz. 20:30.

Terminy spotkań i planowane transmisje

II spotkania półfinałowe

piątek, 5.04, godz. 17:30 PGE Rysice Rzeszów – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – transmisja od 17:30 w Polsacie Sport

piątek, 5.04, godz. 20:30 Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Chemik Police – transmisja od 20:30 w Polsacie Sport