Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Startuje faza play-off TAURON Ligi – zasady rywalizacji

Startuje faza play-off TAURON Ligi – zasady rywalizacji

fot. Michał Szymański

Wielkimi krokami nadciąga upragniona przez kibiców część sezonu, a więc faza play-off. TAURON Liga najważniejszą rywalizację rozpocznie już w czwartek, 21 marca. Walka w kluczowym fragmencie sezonu rozpocznie się od ćwierćfinału. Tak więc w walce o mistrzostwo Polski pozostało osiem najlepszych ekip po fazie zasadniczej.

ĆWIERĆFINAŁY TAURON LIGI – CO I JAK?

W ćwierćfinałach mistrzostw Polski wystąpi osiem drużyn, które zajęły miejsca 1-8 w tabeli TAURON Ligi po fazie zasadniczej. Już po jej zakończeniu znane były poszczególne pary, które zostały dobrane według następującego klucza: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5. Dla przykładu Grupa Azoty Chemik Police, który zakończył rozgrywki jako lider tabeli, zmierzy się z Energą MKS-em Kalisz, który uplasował się na ósmej pozycji.

Rywalizacja w ćwierćfinałach toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Oznacza to zatem, że do strefy medalowej mistrzostw Polski awansują te drużyny, które wygrają dwa spotkania. W sytuacji, kiedy drużyny wygrają po jednym spotkaniu – dojdzie wówczas do batalii numer trzy, która rozstrzygnie o udziale w półfinale.

Zobacz również:
Rzecznik PLS o ewentualnym zmniejszeniu TAURON Lgi: Jest za wcześnie, żeby o tym mówić

KTO GOSPODARZEM ĆWIERĆFINAŁÓW TAURON LIGI?

Zmiana gospodarza będzie następować będzie po każdym jednym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań będą wyżej sklasyfikowane drużyny, chociaż wyjątek w tym przypadku stanowi para MKS-u Kalisz i Chemika Police, bowiem rywalizacja wystartuje w Kaliszu. W przypadku trzeciego spotkania – to zostanie rozegrane w Policach.

POCZĄTEK FAZY PLAY-OFF TAURON LIGI Z WYSOKIEGO “C”

Czysto teoretycznie najciekawiej zapowiada się rywalizacja w Łodzi, gdzie dojdzie do derbów tego miasta. ŁKS Commercecon, który w finale Pucharu Polski uległ BKS-owi Bostik ZGO Bielsko-Biała 2:3, za wszelką cenę będzie chciał się zrehabilitować i pójść po mistrzostwo Polski. Jednakże łatwo nie będzie, bowiem rywal zza miedzy, mimo że liczył na wyższą lokatę po fazie zasadniczej, przez ostatnie półtora tygodnia solidnie szlifował formę w hali. Wzmocniony styczniowym dołączeniem Jeleny Blagojević będzie walczył o sprawienie niespodzianki, chociaż faworytem nie będzie.

Ćwierćfinałowe pary TAURON Ligi:

Grupa Azoty Chemik Police – Energa MKS Kalisz

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – UNI Opole

PGE Rysice Rzeszów – MOYA Radomka Radom

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź

 

Zobacz również:
TAURON Liga: terminarz fazy play-off

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved