Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Zawiercianie pokonani. Siódme miejsce dla Stali

PL: Zawiercianie pokonani. Siódme miejsce dla Stali

Na zakończenie sobotnich zmagań 30. kolejki PlusLigi, Stal Nysa podjęła Aluron CMC Warte Zawiercie. W spotkanie bardzo dobrze weszli gospodarze, którzy następnie utrzymywali dobrą dyspozycję przez resztę spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Stali 3:1. Zdobyte punkty pozwoliły podopiecznym trenera Daniela Plińskiego zająć 7. miejsce w rundzie zasadniej.

Z PEŁNĄ MOCĄ

Zespół z Zawiercia w tym meczu musiał radzić sobie bez Karola Butryna, który został w domu, walcząc z przeziębieniem.

Zadanie dla Stali od trenera Daniela Plińskiego było jedno – zagrywać z pełną mocą. Cały zespół w pierwszym secie wywiązał się z niego znakomicie i sprawił, że zespół z Zawiercia musiało dużo grać wysoką piłką. Blokiem przywitano dość szybko całą trójkę skrzydłowych. Stal prowadziła aż (14:7) po bloku na Danielu Gąsiorze. Gra zawiercian zupełnie się nie kleiła, a dobra obrona pozwalała gospodarzom konstruować kolejne kontrataki, w których bardzo widoczny był Wojciech Włodarczyk (18:12). Seta zakończył błąd Bartosza Kwolka w polu zagrywki (25:18).

FRANCUSKA ODSIECZ

Role w drugim secie się odwróciły. Pojawienie się na boisku Thibault Rossarda pomogło obudzić drużynę z Zawiercia (1:4). Do puli w polu zagrywki dorzucił się także Bartosz Kwolek. Drużynie gospodarzy coraz trudniej było skonstruować skuteczną akcję w ataku. Warta coraz lepiej czuła się także na siatce (11:17). Mozolna próba odrabiania strat przez gospodarzy okazała się nieskuteczna. Tę partię również zakończył błąd w polu zagrywki – tym razem autorstwa Kamila Kosiby (22:25)

PRZEGLĄD WOJSK

Trzeciego seta trener Michał Winiarski rozpoczął na przyjęciu parą – Łaba, Rossard. Za rozegranie odpowiedzialny był Michał Kozłowski. Przestrzeń do gry dostał także drugi libero – SzymonGregorowicz. Nyski blok znalazł sposób na Rossarda (13:12). Zespoły długo kończyły swoje akcje w pierwszym uderzeniu. Różnicę swoim pojawieniem się na parkiecie zrobił dopiero Michał Gierżot. To jego kiwka za blok zakończyła seta (25:22).

NA DOGRANIE

Michał Gierżot pozostał na boisku. Zespół z Nysy wrócił do poziomu zagrywki z pierwszej partii. To błyskawicznie pomogło im zbudować przewagę. Wśród zespołu z Zawiercia panowało coraz więcej chaosu. Błędy własne też nie pomagały (22:13). Niewielkim wysiłkiem gospodarze dograli mecz do końca, a Kamil Kosiba przypieczętował wygraną asem serwisowym (25:15).

MVP: Kamil Kosiba

PSG Stal Nysa – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1
(25:18, 22:25, 25:22, 25:15)

Stal: Kosiba (16), Włodarczyk (14), Kapica (10), Jankowski (9), Abramowicz (7), Szczurek, Szymura (libero) oraz Gierżot (9), Muzaj (1), El Graoui, Zhukouski, Dembiec
Warta: Gąsior (12), Szalacha (7), Kwolek (7), Clevenot (5), Zniszczoł (1), Tavares, Perry (libero) oraz Rossard (12), Łaba (7), Schamlewski (6), Cooper (3), Kozłowski