Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Środkowy zostaje w KPS-ie, BBTS żegna przyjmującego

Środkowy zostaje w KPS-ie, BBTS żegna przyjmującego

fot. Klaudia Piwowarczyk

Z dnia na dzień kluby I ligi mężczyzn odkrywają kolejne karty przed sezonem 2024/2025. PSG KPS Siedlce poinformował o przedłużeniu kolejnego kontraktu. W zespole zostaje środkowy Jakub Tubiak. Wicemistrz zaplecza PlusLigi pożegnał natomiast przyjmującego.

Tubiak na dłużej w KPS-ie

PSG KPS Siedlce przeplata pożegnania z informacjami dotyczącymi przedłużenia kontraktu. Ostatnio klub ogłosił, że w zespole nie będzie występować już atakujący Bartosz Kowalczyk. Teraz przyszedł czas na poinformowanie o zawodniku, który zostaje na kolejny sezon. Drugi rok w Siedlcach spędzi środkowy Jakub Tubiak. Siatkarz przed minionym sezonem przeniósł się do KPS-u z SPS Chrobrego Głogów. W minionym sezonie Tubiak zagrał w 18 spotkaniach, zdobywając 30 punktów. Łącznie rozegrał już trzy sezony w I lidze mężczyzn. Podczas dotychczasowej przygody z zapleczem PlusLigi środkowy zdobył 111 punktów w 58 spotkaniach.

Pożegnanie w BBTS-ie

Po sezonie spędzonym w BBTS-ie Bielsko-Biała z klubu odchodzi Adrian Kopij. Przyjmujący to trzeci siatkarz, który opuszcza szeregi wicemistrza I ligi. W sezonie 2023/2024 zagrał w 37 spotkaniach, zdobywając łącznie 349 punktów. Dwukrotnie otrzymał nagrodę MVP meczu. Wcześniej siatkarz występował między innymi w KPS-ie Siedlce, Krispolu Września czy SV Warnemünde. – Adi, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej karierze. Jesteśmy przekonani, że jeszcze nie raz nasze drogi przetną się na siatkarskich parkietach. – napisano na łamach mediów społecznościowych bielskiego klubu. Niewykluczone, że przyjmujący mimo przegranego finału I ligi w kolejnym sezonie zagra w PlusLidze. Adrian Kopij łączony jest bowiem z MKS-em Będzin. Do Bielska-Białej ma natomiast przyjść dotychczasowy będziński przyjmujący – Bartosz Pietruczuk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved