Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Atakujący odchodzi z KPS-u Siedlce

Atakujący odchodzi z KPS-u Siedlce

fot. TAURON 1. Liga mężczyzn

Po sezonie spędzonym w PSG KPS-ie Siedlce atakujący postanowił powiedzieć „pas”. Bartosz Kowalczyk, bo o nim mowa został oficjalnie pożegnany przez klub z województwa mazowieckiego. Nowy kierunek 26-letniego siatkarza, który ma za sobą bardzo udany sezon, nie jest jeszcze znany. 

PO ROKU DOJDZIE DO ZMIANY KLUBU

Bartosz Kowalczyk do PSG KPS-u Siedlce na sezon 2023/2024 dołączył po dwóch latach spędzonych w MKST Astrze Nowa Sól. Powiedzieć, że atakujący ma za sobą udane rozgrywki to tak, jak gdyby nic nie powiedzieć. 26-latek w siedleckiej drużynie rozegrał łącznie 29 spotkań, a w nich w sumie 110 setów. Na swoje konto w zakończonych zmaganiach zapisał natomiast 373 punkty, spośród których 340 atakiem,  20 blokiem oraz 13 zagrywką. W górze miał łącznie 675 piłek, które zamienił w ostatecznym rozrachunku na wspomniane już 340 oczek. Przekłada się to zatem na skuteczność w ataku 50,37%.

Dotychczasowy zawodnik KPS-u Siedlce na pewno po zakończonym sezonie na propozycje nie mógł narzekać. Zajął on bowiem 15. miejsce w rankingu atakujących TAURON 1.Ligi, zdobywając średnio 3,09 punktu na set. Uderzał z kolei z efektywnością 29,04%. Wyróżniony został jednak tylko jedną statuetką MVP, co nie robi szczególnego wrażenia, biorąc pod uwagę fakt, że jego drużynowi koledzy odebrali ich więcej. Niemniej jednak indywidualnie Kowalczyk sezon może zaliczyć do udanych. Drużynowo z kolei w Siedlcach liczyli na coś więcej. W ostatecznym rozrachunku klub zakończył sezon na 10. miejscu z dorobkiem 40 oczek, tracąc dokładnie dziesięć do 9. REA BAS-u Białystok.

JAKI SKŁAD W KPS-ie?

Pewne jest, że na nadchodzący sezon w klubie z Siedlec zostanie I trener, Witold Chwastyniak. Na tym jednak nie koniec, ponieważ KPS w ostatnim okresie poinformował o przedłużeniu umowy z Dawidem Sokołowskim oraz Adrianem Poterą. Nie obyło się także bez rozstań, bowiem podobnie jak Kowalczyk – z klubem pożegnał się Bartłomiej Wójcik. Natomiast o potencjalnych ruchach klubu z Siedlec, plotkach, pogłoskach, ale także i zamiarach innych klubów dowiedzą się Państwo z naszej karuzeli transferowej, która odnosi się także do I ligi kobiet, TAURON Ligi i PlusLigi.

Zobacz również:
Kluby I ligi żegnają siatkarzy

źródło: KPS Siedlce - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved