Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarze z Zawiercia i Warszawy wygrali swoje mecze towarzyskie

Siatkarze z Zawiercia i Warszawy wygrali swoje mecze towarzyskie

Kolejne drużyny PlusLigi sprawdzają swoją obecną formę na tle rywali. W ostatnich dniach swój pierwszy mecz kontrolny rozegrał Aluron CMC Warta Zawiercie. Zawiercianie pokonali beniaminka z Częstochowy 3:1. Do ciekawego spotkania doszło w Słupsku, gdzie Projekt Warszawa zmierzył się w pokazowym meczu z Treflem Gdańsk. Warszawianie wygrali 3:1.

Zawiercianie lepsi od częstochowian

Od początku spotkania lepsi byli zawiercianie. Jurajscy rycerze narzucili presję w polu zagrywki i wykorzystywali swoje kolejne akcje. Mimo zrywu w końcówce pierwszego seta częstochowianie przegrali do 21. Druga partia miała podobny przebieg. Dzięki kilku udanym akcjom siatkarze Exact Systems Hermapolu złapali kontakt punktowy, jednak szybko drużyna, którą w tym meczu prowadził trener Rotari, odzyskała rezon i wygrała 25:18.

W kolejnej partii zawierciański szkoleniowiec zaczął dokonywać zmian. Lepiej seta rozpoczęli częstochowianie. Chociaż po interwencji trenera Rotariego zawiercianie odrobili straty, nie udało im się złamać rywali. Końcówka była emocjonująca, ale padła łupem częstochowian. Przy stanie 26:27 Bartosz Kwolek źle stanął przy nabiegu i nie był w stanie wykonać ataku.

W czwartym secie trener Rotari dał szansę na grę siatkarzom Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, którzy kolejny raz wspomagają zawiercian w treningach pod nieobecność reprezentantów. Mimo takiego składu zawiercianie nie ustępowali rywalom. Dobrze grał Daniel Gąsior. Atakujący za sprawą serii celnych zagrywek wyprowadził swój zespół na prowadzenie, którego Warta nie oddała do końca.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:1
(25:21, 25:18, 26:28, 25:19)

Siatkarze Projektu wygrali z Treflem

W Słupsku odbyło się wydarzenie “Gwiazdy PlusLigi w Słupsku” przy okazji którego Projekt Warszawa rozegrał pokazowy mecz z Treflem Gdańsk. Ponad dwa tysiące osób oglądało popisy siatkarzy obu ekip. Pierwszy set 25:21 wygrali warszawianie. Drugi był znacznie bardziej emocjonujący i po walce na przewagi padł łupem gdańszczan. Siatkarze Projektu szybko jednak wrócili do gry i kolejne sety wygrywali do 20, 13 a całe spotkanie 3:1.

Przy okazji spotkania odbyła się zbiórka charytatywna oraz zaprezentowano adeptów nowo powstałej filii Akademii Siatkówki. – Bardzo optymistycznie możemy podchodzić do męskiej siatkówki w Słupsku, a wystarczy spojrzeć na to jak zapełniła się Hala Gryfia. To pokazuje, że w tym mieście jest głód siatkówki, a my wychodzimy temu naprzeciw tworząc między innymi filię Akademii Siatkówki właśnie tutaj – powiedział wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Projektu Warszawa, Piotr Gacek.

Projekt Warszawa – Trefl Gdańsk 3:1
(25:21, 26:28, 25:20, 25:13)