Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dwa sparingi katowiczan

Dwa sparingi katowiczan

Exact Systems Hemarpol Norwid Częstochowa wygrał sparing w Katowicach. W swoim drugim meczu towarzyskim podczas trwającego okresu przygotowawczego beniaminek PlusLigi pokonał GKS Katowice. W piątek częstochowianie triumfowali w czterech setach. W sobotę GKS rozegrał kolejny sparing. Tym razem przeciwnikiem katowiczan była Asseco Resovia Rzeszów. Ten sparing podopieczni trenera Słabego wygrali 4:0.

Beniaminek lepszy od GKS-u

Otwarcie spotkania było wyrównane. Z czasem za sprawą dobrej gry w obronie i celnym zagrywkom częstochowianie odskoczyli na 14:9. Katowiczanie mieli problem z przełamaniem bloku rywali. Częstochowianie nie dali się wybić z rytmu i wygrali do 18. W drugim secie goście po serii zagrywek Damiana Koguta odskoczyli na 8:5. Głównie za sprawą skutecznej gry Jakuba Szymańskiego katowiczanie starali się odrobić straty. Ta szuka im się jednak nie udała.

Sytuacja odmieniła się w trzecim secie. Trener GKS-u ponownie sięgnął po zmiany. Katowiczanie poprawili skuteczność w polu zagrywki. Gospodarze coraz lepiej punktowali w kontrataku. Raz za razem atakował Marcin Waliński. Zagrywką częstochowianom problemy sprawiali Fenoszyn i Mielczarek. Katowiczanie do końca kontrolowali sytuację i wygrali do 21. Czwarta odsłona była najbardziej wyrównana. Dopiero po bloku na Domagale Norwid wyszedł na prowadzenie 15:13. Mimo starań Damiana Domagały GKS nie zdołał odwrócić biegu tego seta. Blok na Walińskim zamknął sparing.

GKS Katowice – Exact Systems Hemarpol Norwid Częstochowa 1:3
(18:25, 21:25, 25:21, 22:25)

GKS: Adamczyk, Usowicz, Kozub, Jarosz, Szymański, Mielczarek, Ogórek (libero) oraz Waliński, Krulicki, Mariański (libero), Fenoszyn, Domagała, Wóz
Norwid: Espeland, Hain, Kogut, Keturakis, Borkowski, Schmidt, Takahashi (libero) oraz Sobański, Janus, Jaskuła (libero), Kowalski, Rymarski

Resovia przegrała 0:4

Otwarcie sobotniego sparingu było wyrównane. Z czasem do głosu doszli katowiczanie. As Łukasza Usowicza i blok pozwolił GKS-owi odskoczyć na cztery punkty. W kolejnych akcjach dystans powiększał się i przy stanie 17:10 interweniował trener Medei. Mimo starań rzeszowianie nie zdołali odrobić wszystkich strat. Po ataku Bartłomieja Krulickiego GKS wygrał do 18. W drugim secie lepiej rozpoczęli goście. Wysoka skuteczność w kontratakach katowiczan pozwoliła im szybko odrobić straty. Ręki w ataku nie wstrzymywał Jakub Bucki a gdy dołożył celne zagrywki, odwrócił wynik. Z czasem rzeszowianie zaczęli jednak popełniać błędy, co wykorzystał GKS i wygrał do 21.

W trzeciej odsłonie od początku to gospodarze dyktowali warunki. GKS nie tylko wyprowadzał skuteczne ataki, ale też wywierał presję zagrywką. Do końca to siatkarze z Katowic kontrolowali grę, wygrywając do 17. W dodatkowym secie nie brakowało wyrównanej walki. Po obu stronach siatki pojawiały się skuteczne bloki. Rzeszowianie nie zdołali jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Po ataku Mielczarka GKS wygrał również tę odsłonę.

GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów 4:0
(25:18, 25:21, 25:17, 25:23)

GKS: Fenoszyn, Jarosz, Krulicki, Usowicz, Szymański, Waliński, Mariański (libero) oraz Domagała, Mielczarek, Adamczyk, Ogórek (libero), Wóz
Resovia: Drzyzga, Bucki, Staszewski, Mordyl, Zych, Rejno, Potera (libero)