Już niewiele ponad dobę pozostało do półfinałów tegorocznej Ligi Mistrzów. Po raz kolejny Polska będzie miała dwóch reprezentantów w turnieju finałowym. Według Ryszarda Boska to najlepiej świadczy o naszej lidze. Przed decydującymi meczami zwraca jednak uwagę na Tomasza Fornala, który z Ziraatem Ankara może sporo zwojować.
Na pewno Polacy będą się cieszyć po finale
Półfinały i mecze o medale Ligi Mistrzów zostaną rozegrane już w nadchodzący weekend. Pewne jest, że z końcowego triumfu będą cieszyć się Polacy. Puchar może wygrać któryś z dwóch polskich klubów Projekt Warszawa lub Aluron CMC Warta Zawiercie. Jeżeli natomiast triumfu nie odniesie przedstawiciel PlusLigi, to z kolei wzniesie go Tomasz Fornal z Ziraatem Bankarttem Ankara lub Kamil Semeniuk z Sir Sicoma Monini Perugia.
„Fornal może rozstrzygać losy setów”
Na Fornala szczególną uwagę zwraca Ryszard Bosek. – W tegorocznym turnieju klub z Ankary z Tomaszem Fornalem może dużo zwojować. Polak jest tym typem zawodnika, który dwoma-trzema punktowymi zagrywkami może rozstrzygnąć o losach seta. Poza tym na odchodne z pewnością zechce zapisać trwały ślad w historii swego obecnego klubu – twierdzi legenda polskiej siatkówki.
Według Boska polskie kluby obecnością w półfinale najlepiej oddają siłę PlusLigi. Były siatkarz zwraca uwagę na to, że zespoły z Zawiercia i Perugii mają szansę na podwójną koronę – triumf w lidze krajowej i Lidze Mistrzów. To będzie dla tych drużyn na pewno dodatkowa motywacja. Rozgrywki krajowe niedawno się skończyły, ale Bosek uspokaja, że zespoły na pewno nie straciły jeszcze formy.
Turcy równają do najlepszych. Bosek nie wskazuje faworyta
Bosek podkreślił też, że w turnieju finałowym swoich przedstawicieli mają dwie najsilniejsze ligi – polska i włoska, ale nie należy lekceważyć Turków. Według niego poziom tej ligi bardzo wzrósł w ostatnim czasie, a w Ziraacie gra kilku naprawdę mocnych i klasowych zawodników z Fornalem na czele. – Spodziewam się bardzo interesującego turnieju. Szanse wszystkich zespołów oceniam po równo – zakończył były reprezentant Polski.









